Skip to content

Taman Festival

Strašidelný zábavný park pomaly pohlcuje džungľa.

Približná doba čítania: 2 minúty

Tento opustený zábavný park na Bali, ktorý je plný sviežej zelene, je snom každého urbanistu. Steny jeho rozpadajúcich sa budov zdobia farebné graffiti. Väčšina parku podľahla milosrdenstvu prírody a pomaly ho pohlcuje džungľa.

Nie je s určitosťou známe, prečo tento veľkolepý zábavný park majitelia opustili ešte pred jeho otvorením. Podľa niekoľkých správ majitelia opustili projekt po obavách, že sa stane nerentabilným po teroristických útokoch na Bali v roku 2002. Iné tvrdia, že blesk zasiahol jeho laserové zariadenia, ktoré mali osvetľovať nočnú oblohu ako súčasť hviezdnej atrakcie parku.

Nikdy mu nebolo súdené zaplniť svoj areál davmi turistov, teraz sa stal domovom umelcov graffiti a začínajúcich fotografov. Pri potulkách po cestičkách, ktoré sa kľukatia cez osemhektárový areál (pozor na rozbité sklo), nájdete bazén olympijských rozmerov, kino, svadobnú kaplnku a množstvo reštaurácií, ktoré zrekultivovala príroda.

Zábavný park, Bali

Je to strašidelný zážitok. Okolo schátraných stavieb sa zlovestne krúti vinič a burina, zatiaľ čo iné zaberá miniatúrna džungľa. V tmavých kútoch zaprášených budov sa skrývajú netopiere, obrovské pavúky a množstvo iného hmyzu. Dávajte pozor na prázdnu krokodíliu jamu – jej bývalí obyvatelia sa po opustení parku potulujú po jeho okolí a údajne na vás číhajú mimo dohľadu. Povráva sa, že tieto plazy si pochutnávajú na ľuďoch.

Zábavný park, Bali

Indonézia ponúka ďalšie miesta

Indonézia - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Indonesia
Hlavné mesto: Jakarta
Úradné jazyky: indonézština, angličtina, holandčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. august 1945
Rozloha: 1904569 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: indonézska rupia
Kód meny: IDR
Kurz (za 1 € dostaneš): 17607.906 IDR
Medzinárodný kód krajiny: IDN/ID
Internetová doména: .id
Predvoľba telefónneho čísla: +62

Blízke miesta do +/- 300km