Skip to content

Hotel “Palác duchov”

Opustený hotel na vysočine Bali je opradený príbehmi o duchoch, kliatbách a korupcii.

Približná doba čítania: 2 minúty

Neďaleko cesty z Kuty, kde sa konajú bujaré večierky, k malebnému jazeru Beratan, sa na horskom hrebeni tiahne mohutný luxusný rezort – nie je to nijako zvlášť pozoruhodný obraz, ale tento hotel je úplne tmavý a prázdny. Postavený v 90. rokoch 20. storočia a zdanlivo opustený v predvečer svojho otvorenia, nedotknutá modernosť tejto opustenej budovy výrazne prispieva k podmanivému pocitu, že sa tu stalo niečo zlé, ktorý láka lovcov duchov aj mestských dobrodruhov.

Hotel Ghost Palace – oficiálne známy ako PI Bedugul Taman Rekreasi Hotel and Resort – je zarastený plazivými rastlinami, burinou a legendami. Jedna z historiek hovorí, že developer, ktorý stál za projektom, sa stal prekliatym kvôli svojim korupčným obchodným praktikám a následne skrachoval. Ďalší hovorí o plne funkčnom hoteli plnom zamestnancov a hostí, ktorí zrazu za jednu noc zmizli a po prázdnych chodbách hotela sa začali preháňať prízraky a démoni. Iné príbehy o duchoch pripisujú nadprirodzenú prítomnosť duchom robotníkov, ktorí sa upracovali k smrti pri stavbe hotela.

Palác duchov

Bizarné je, že skutočnú históriu hotela Ghost Palace je trochu ťažké overiť, ale najpravdepodobnejší scenár je, že bol postavený na začiatku 90. rokov 20. storočia ako investičný projekt Tommyho Suharta, najmladšieho syna bývalého indonézskeho prezidenta Suharta. Tommy sa dostal do väzenia v roku 2002 po tom, ako bol odsúdený za objednávku vraždy sudcu indonézskeho najvyššieho súdu, ktorý ho predtým uznal vinným z korupcie. Následne sa výstavba hotela zastavila a už sa nikdy neobnovila.

Palác duchov

Budova, ktorá je už viac ako desať rokov opustená, je stále zariadená nábytkom a vybavením hotela, ktorý sa pripravuje na prijatie prvých hostí.

Indonézia ponúka ďalšie miesta

Indonézia - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Indonesia
Hlavné mesto: Jakarta
Úradné jazyky: indonézština, angličtina, holandčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. august 1945
Rozloha: 1904569 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: indonézska rupia
Kód meny: IDR
Kurz (za 1 € dostaneš): 17142.628 IDR
Medzinárodný kód krajiny: IDN/ID
Internetová doména: .id
Predvoľba telefónneho čísla: +62

Blízke miesta do +/- 300km