Skip to content

Trh s čínskou medicínou v Bozhou

Na najväčšom trhu tradičnej čínskej medicíny na svete sa predávajú prísady pri ktorých predstave sa ti môže dvihnúť aj žalúdok

Približná doba čítania: 2 minúty

Zaprášené veľkomesto Bozhou, ktoré je hlavným mestom čínskej medicíny, leží na križovatke dvoch hlavných vlakových liniek. Má 3 milióny obyvateľov. Je tu 34 hektárov rozľahlá tržnica, na ktorej pôsobí na 6 000 predajcov zo všetkých kútov juhovýchodnej Ázie obchodujúcich tu s prísadami čínskej medicíny.

Nájdete tu kade plné sušených ľudských placent (pôsobiace proti nevoľnosti), obrovské roháčovité chrobáky (na podporu metabolizmu), sušené jašteričky (taktiež na podporu metabolizmu), šváby (lokálne anestetikum), drvené perly zmiešané s čajom (proti chrípke), stonožky dlhé ako ceruzky a zviazané do trsov (proti nevoľnosti), hady (na artritídu) a desiatky rôznych druhov mravcov (pôsobiace takmer proti všetkým neduhom). Všade sa povaľujú jutové pytle plné škorpiónov, morských koníkov, korytnačích pancierov, parohov a všetkých možných korienkov.

Hoci pôsobí tržnica v Bozhou ako prastará inštitúcia (trh tu skutočne stojí stovky rokov), zažíva teraz obrovský boom vďaka prenikaniu čínskej medicíny i na západ. Okolo centra mesta dnes stoja továrne na výrobu farmaceutík a hotely ubytovávajúce zahraničných obchodníkov.

Čína ponúka ďalšie miesta

Čína - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Čung-kuo
Hlavné mesto: Peking
Úradné jazyky: čínština
Štátne zriadenie: ľudovodemokratická republika
Dátum vzniku: 1. október 1949
Rozloha: 9596961 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: jüan
Kód meny: CNY
Kurz (za 1 € dostaneš): 7.856 CNY
Medzinárodný kód krajiny: CHN/CN
Internetová doména: .cn
Predvoľba telefónneho čísla: +86

Blízke miesta do +/- 300km