Skip to content

Turistická kancelária v Mali-ville

Táto malá budova je živým svedectvom odľahlosti a srdečnosti mesta, ktoré reprezentuje.

Približná doba čítania: 2 minúty

Do Mali, mesta na ďalekom severe hornatého guinejského regiónu Fouta Djallon, neprichádza žiadny cestovateľ bez nejakého príbehu. Mali, ktoré sa niekedy nazýva Mali-ville, aby sa odlíšilo od susednej krajiny rovnakého mena, je rovnako vzdialené ako krásne. Mesto leží uprostred zvlnených zelených hôr, ku ktorým patrí aj najvyšší bod Guiney. Sychravé počasie a neuveriteľne pohostinní ľudia dodávajú tejto oblasti zvláštnu atmosféru.

Do Mali-ville sa dá dostať v podstate dvoma spôsobmi. Môžete sa niekoľko dní trmácať po náročných cestách v úplne preplnených dopravných prostriedkoch z Konakry, alebo putovať pešo či na motorke po sotva existujúcich cestách z druhej strany senegalskej hranice. Cesta zo Senegalu trvá dva dni a vyžaduje si prespanie v lese alebo, ak máte šťastie, v jednej z niekoľkých dedín na ceste, ktoré existujú mimo cestnej a elektrickej siete.

Vzhľadom na náročnú cestu sa zdá byť úplne správne a spravodlivé, že miestna turistická organizácia udržiava aktívnu kanceláriu, ktorá víta všetkých návštevníkov. Kancelária väčšinu času funguje ako predajňa potravín a papiernictva. Keď však príde návštevník, srdečne ho privítajú a zdá sa, že majú úprimnú radosť, že niekto prišiel do mesta.

Turistická kancelária Mali

Kancelária má fascinujúcu tabuľu, ktorá ukazuje počet turistov, ktorí prišli do Mali každý rok od roku 1999, keď sem prišlo len 20 návštevníkov. Odvtedy sa striedali vzostupy a pády, s maximom 1 300, ale vždy bola táto vzdialená turistická kancelária pripravená ich riadne privítať.

Keď prídeš do Mali, pýtaj sa na „Bureau Tourisme„.

Guinea ponúka ďalšie miesta

Nenašli sme žiadne ďalšie súvisiace miesta

Turistická kancelária v Mali-ville

Guinea - Krátke info

Miestny názov: Guinée
Hlavné mesto: Konakry
Úradné jazyky: francúzština
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 2. október 1958
Rozloha: 245836 km²
Časové pásmo: UTC +0:00
Mena: guinejský frank
Kód meny: GNF
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR GNF
Medzinárodný kód krajiny: GIN/GN
Internetová doména: .gn
Predvoľba telefónneho čísla: +224

Blízke miesta do +/- 300km