Skip to content

Vodojem Thomas Hill

Táto vodná veža s objemom 1,5 milióna galónov inšpirovala Stephena Kinga pri písaní knihy "To".

Približná doba čítania: 2 minúty

Toto zariadenie na uskladnenie vody, ktoré zároveň reguluje tlak vody v Bangore, sa používa od roku 1897. Inšpirovalo aj časť románu Stephena Kinga To z roku 1986: vodojem v Derry, kde sa Stan prvýkrát stretne s Pennywiseom.

Vodná veža Bangor

Najslávnejší obyvateľ Bangoru Stephen King kedysi býval niekoľko blokov od tohto vodojemu. Podľa jeho slov v tieni vodojemu napísal aj značnú časť svojej knihy To. Začiatkom 80. rokov 20. storočia chodil po ulici, sadol si na lavičku v malom parku pod vodojemom a písal knihu. Tragická smrť chlapca na schodoch v roku 1940 vraj ovplyvnila vznik knižnej postavy klauna Pennywisea.

Vodná veža Bangor

Vo vodojeme nie sú zaznamenané žiadne nehody utopenia, ale pre každého, kto čítal knihu alebo videl film či minisériu, je to neuveriteľne strašidelné miesto – aj keď sa len pozeráte na starú vodnú vežu.

V remaku filmu To z roku 2017 jedna z postáv jazdí na bicykli pri vodojeme vo fiktívnom meste Derry, ktoré je Kingovou slabo maskovanou verziou Bangoru. Vodojem bol vytvorený pomocou CGI a film sa natáčal v Toronte. Odkazy na vodojem sa nachádzajú aj v jeho ďalších knihách Dreamcatcher a 11/22/63.

Vodná veža Bangor

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.074 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km