Skip to content

Archív Hillových

Neskoro v noci 19. septembra 1961 boli manželia Betty a Barney Hillovi na ceste domov do Portsmouthu v New Hampshire po dovolenke strávenej v Montreali, keď si na oblohe všimli pohybujúceho sa svetla. To ich zaujalo natoľko, že zastavili. V tej chvíli sa podľa ich slov situácia zmenila vo veľmi podivnú.

Hill Archive

Hillovi tvrdia, že približujúce sa svetlo na oblohe bol v skutočnosti lietajúci tanier. Poznali to podľa toho, že v osvetlenom okienku zahliadli skupinu šedých mimozemšťanov, ktorí na nich prekvapivo zízali. Po tomto zvláštnom stretnutí začali Betty a Barney chodiť na hypnózu, v ktorej rozprávali, ako boli prenesení na vesmírnu loď, boli na nich uskutočňované pokusy a o niekoľko hodín neskôr boli dopravení späť do svojho automobilu s hmlistými spomienkami na uplynulé chvíle.

Hill Archive

Z únosu šedými mimozemšťanmi sa stalo medzi fanúšikmi sci-fi klišé, ktoré pramení práve z príbehu Hillových. V archíve (angl. Betty and Barney Hill Archive) na University of New Hampshire nájdeš korešpondenciu, osobné denníky, eseje, novinové výstrižky, fotografie, filmy a audionahrávky hovoriace o tomto podivnom stretnutí. V archíve sú uložené taktiež záznamy z hypnotických sedení, ružové šaty, ktoré na sebe mala Bette tej noci a zošity, do ktorých žena zaznamenávala všetky svoje stretnutia s UFO medzi rokmi 1977 – 1991.

18 Library Way, Durham, NH 03824, USA
43.1355119,-70.9332016
Stiahni si KML súbor
Spojené štáty - Krátke info

United States
Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.132 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km