Skip to content

Vulcan

Žite dlho a v prosperite vo vulkánskom štáte Alberta

Približná doba čítania: 2 minúty

Planéta Vulkán sa nachádza 16 svetelných rokov od Zeme a je domovom humanoidnej rasy Vulkáncov. Tí sa snažia potlačiť všetky emócie a riadia sa rozumom a logikou. Ovládajú tzv. vulkánsky nervový chmat, pomocou ktorého dokážu človeka priviesť do bezvedomia.

121 kilometrov juhovýchodne od Calgary taktiež leží Vulcan. Mesto bolo pomenované po rímskom bohovi ohňa. Založené bolo v roku 1910, teda 56 rokov pred premiérou seriálu Star Trek. Posledné dve desaťročia však miestny obyvatelia na názve mesta úspešne zarábajú.

Atrakcie na motívy Star Treku, ako sú replika kozmickej lode Enterprise nad diaľnicou 23 a návštevnícke centrum pre fanúšikov seriálu, sem lákajú turistov. V centre, ktoré sa podobá vesmírnemu korábu, nájdeš exponáty pripomínajúce všetky televízne podoby Star Treku, mostík lode Enterprise a papierové figuríny postáv vyzývajúce k tomu, aby si sa s nimi vyfotil.

Každoročne sa vo Vulcan-e koná stretnutie fanúšikov Star Treku, tzv. Spock Days. Miestna turistická kancelária varuje, že odolávať verejnému nadšeniu je zbytočné.

Kanada ponúka ďalšie miesta

Kanada - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Canada
Hlavné mesto: Ottawa
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: federálna parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 1. júl 1867
Rozloha: 9984670 km²
Časové pásmo: UTC -6:00
Mena: kanadský dolár
Kód meny: CAD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR CAD
Medzinárodný kód krajiny: CAN/CA
Internetová doména: .ca
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km