Skip to content

Filmové mesto

Uprostred katarskej púšte sa nachádza prízračná, opustená maketa arabskej dediny.

Približná doba čítania: 2 minúty

Ak vyrazíte z Dauhy na niekoľko hodín do katarskej púšte, zídete z cesty a začnete sa predierať cez kamene a koľaje, miniete veľmi zaujímavú a osamelo vyzerajúcu ohradu pre ťavy. Nakoniec piesočné duny ustúpia pieskovým útesom a na obzore sa začne dvíhať skutočne bizarný pohľad.

Je to “Filmové mesto”, béžovo sfarbená umelá dedina obrastená palmami, postavená pre film alebo televízny seriál. Je to súčasná replika malebnej starobylej dediny v beduínskom štýle, úplne opustená, s faktorom strašidelnosti nastaveným na maximum.

Film City, Qatar

Opustená scéna sa nachádza uprostred odľahlého púštneho polostrova Zekreet. V okolí nie sú takmer žiadni ľudia ani autá, ani žiadne značky, ktoré by naznačovali, prečo sa tu mesto duchov nachádza. Pôvodný účel Filmového mesta a jeho následné opustenie zostávajú akousi záhadou. Predpokladá sa, že bolo postavené buď pre hollywoodsky alebo katarský televízny seriál, alebo možno pre propagačný film k majstrovstvám sveta vo futbale v Katare v roku 2022.

Film City, Qatar

Návštevníci sa môžu voľne prechádzať po prázdnom hlavnom námestí, vyliezť na vežičky a skutočne sa ponoriť do surrealistickej atmosféry tejto opustenej filmovej kulisy v púšti.

Katar ponúka ďalšie miesta

Katar - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: قطر
Hlavné mesto: Dauha
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: emirát
Dátum vzniku: 3. septembra 1971
Rozloha: 11581 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: katarský rijál
Kód meny: QAR
Kurz (za 1 € dostaneš): 3.911 QAR
Medzinárodný kód krajiny: QAT
Internetová doména: .qa
Predvoľba telefónneho čísla: +974

Blízke miesta do +/- 300km