Skip to content

Mannakin Hall

Túto 6-metrovú horu tvorí približne 15 000 figurín - ak ju navštívite, môžete si dokonca vziať kúsok so sebou domov.

Približná doba čítania: 2 minúty

V anglickom East Midlands zhromaždila Roz Edwards jednu z najunikátnejších zbierok na svete: hromadu figurín, ktoré vytvorili vysokú horu. Edwards začala podnikať počas krízy v roku 2007, keď mnohé obchody s oblečením zatvárali svoje predajne a chceli sa zbaviť vecí, ako sú figuríny. Edwards prenajíma plastové modely reláciám ako Top Gear a The X Factor a dodáva ich umelcom a miestnemu policajnému oddeleniu, ktoré ich využíva na streľbu. Lady Gaga dokonca počas vystúpenia na festivale Glastonbury v roku 2009 ošahávala jednu zo spomínaných figurín.

“Figuríny priťahujú našu pozornosť, pretože ak kútikom oka uvidíme tvar človeka, naše inštinkty prežitia sú nastavené tak, aby sme otočili hlavu a pozreli sa,” hovorí Edwards. Čo je pravdepodobne dôvod, prečo hororové filmy a hudobné videoklipy využívajú Mannakin Hall ako strašidelnú kulisu. Edwards tiež každoročne organizuje halloweenske akcie so sprievodným filmovým festivalom a celoročnú historickú únikovú hru, samozrejme, s figurínami ako rekvizitami.

Mannakin Hall

Návštevníci si dokonca môžu vziať časť tejto hory so sebou domov: za 50 libier môžete za 15 minút naplniť kufor auta toľkými figurínami, koľko len chcete. Je to možno ten najunikátnejší suvenír na svete, ale nech vás to priveľmi neláka: Zákazníci nemôžu vyliezť na horu a počet rúk je obmedzených na päť párov, keďže sú najpravdepodobnejšou časťou figuríny, ktorá sa môže zlomiť, a Edwards ich potrebuje navyše na opravy figurín.

Spojené kráľovstvo ponúka ďalšie miesta

Spojené kráľovstvo - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United Kingdom
Hlavné mesto: London
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 1. máj 1707
Rozloha: 242495 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: libra šterlingov
Kód meny: GBP
Kurz (za 1 € dostaneš): 0.841 GBP
Medzinárodný kód krajiny: GBR/GB
Internetová doména: .uk
Predvoľba telefónneho čísla: +44

Blízke miesta do +/- 300km