Skip to content

Batumi McDonald’s

Jeden z najkrajších McDonald's je v krajine, kde by si to vôbec nepredpokladal.

Približná doba čítania: 2 minúty

Gruzínske prístavné mesto Batumi, ktoré sa nazýva aj “Las Vegas Čierneho mora”, je známe svojimi nádhernými kostolmi a zachovanými historickými budovami. Má však aj vynikajúce stavby modernej architektúry, vrátane McDonald’s, tak fantastickej a nadčasovej budovy, že by mohla súťažiť o popredné priečky v súťaži za architektonickú brilantnosť.

Futuristická sklenená konštrukcia, ktorú navrhol architekt Giorgi Khmaladze, smeruje k nebu ako vesmírna loď pripravená na štart. Jej výrazné hrany zjemňuje reflexný bazén, ktorý preteká po jej obvode. Polyhedronálna štruktúra zapustená do konzolového sklenného plášťa bola webovou stránkou ArchDaily ocenená ako Najlepšia komerčná budova roku 2014. Známe zlaté oblúky loga McDonald’s vyzerajú na pozadí tejto ohromujúcej stavby veľmi maličké.

Okrem veľkolepej architektúry má tento McDonald’s viac, ako vidieť na prvý pohľad. Budova je totiž postavená priamo nad čerpacou stanicou. Hostia, ktorí stolujú vo vnútri, si však nevšimnú nič, čo sa na benzínovej pumpe deje. Šikmá zelená záhrada ponúkajúca oddych v jedálni, slúži aj ako prístrešok nad čerpacou stanicou. Je až ťažké uveriť, že uprostred rušného mesta je budova s bazénom a bujnou vegetáciou v ktorej si vychutnáš Big Mac. Zrazu aj ten McDonald’s začne so svojou ponukou pôsobiť výnimočne.

Gruzínsko ponúka ďalšie miesta

Gruzínsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Sakartvelo
Hlavné mesto: Tbilisi
Úradné jazyky: gruzínčina, ruština, arménčina, azerbajdžančina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 69700 km²
Časové pásmo: UTC +4:00
Mena: gruzínske lari
Kód meny: GEL
Kurz (za 1 € dostaneš): 2.841 GEL
Medzinárodný kód krajiny: GE
Internetová doména: .ge
Predvoľba telefónneho čísla: +995

Blízke miesta do +/- 300km