Skip to content

Bazár Kashan

Historické obchodné centrum prekypujúce nádhernou architektúrou, farebným tovarom a živým dizajnom.

Približná doba čítania: 2 minúty

Jeden z najkrajších bazárov v Iráne zostáva napodiv mimo vychodených ciest. Chýbajú tu davy turistov, ktorí zapĺňajú jeho slávnejšie náprotivky, takže je ľahké stráviť hodiny skúmaním kilometrov skrytých uličiek a farebných obchodov bez toho, aby ste sa stratili v dave.

Historický bazár v Kashan je plný kľukatých uličiek, skrytých dvorov, hrobiek a malých mešít, ktoré sú popretkávané obchodmi s pestrým tovarom. Trhovisko a jeho sieť uličiek obsahuje historické poklady, ako je 800 rokov stará mešita a historické kúpele, ktoré boli medzičasom premenené na čajovne. V jeho obchodoch sa predáva nádherný tovar, ako sú tradičné koberce a látky, ako aj chutné pochúťky.

Karavanseraj Kashan

Keď skončíte s objavovaním všetkých možností krytého trhu, nezabudnite sa vydať na strechu. Tam sa vám naskytne široký výhľad na krajinu posiatu kupolami, v ktorých sa pod bledým opálením skrýva pestrý svet trhoviska.

Hoci karavanseraj bazáru a jeho úžasná kaleidoskopická kupolovitá strecha pochádzajú len z roku 1868, trhovisko je obchodným centrom už celé stáročia. Predpokladá sa, že bazár sa prvýkrát začal budovať za vlády dynastie Seljuq, ktorá bola ustanovená v 10. storočí.

Irán ponúka ďalšie miesta

Irán - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: جمهوری اسلامی ایران
Hlavné mesto: Teherán
Úradné jazyky: perzština
Štátne zriadenie: islamská republika
Dátum vzniku: 11. februára 1979
Rozloha: 1648195 km²
Časové pásmo: UTC +3:30
Mena: iránsky rial
Kód meny: IRR
Kurz (za 1 € dostaneš): 45405.234 IRR
Medzinárodný kód krajiny: IRN/IR
Internetová doména: .ir
Predvoľba telefónneho čísla: +98

Blízke miesta do +/- 300km