Skip to content

Trh Suchý most

Na tomto zaujímavom blšom trhu v Tbilisi nájdete takmer všetko.

Približná doba čítania: 2 minúty

Na tomto eklektickom trhu nájdete všetko od sovietskych memorabílií cez predmety do domácnosti až po umelecké diela. Je to živé miesto na hľadanie jedinečných suvenírov z vašich ciest.

Suchý most dostal svoj názov podľa svojej polohy: je to doslova suchý most. Pred rokmi rameno rieky Kura vytvorilo malý ostrov medzi východným a západným brehom. Tento vodný tok odvtedy vyschol, ale názov sa uchytil a na tomto mieste sa teraz nachádza jeden z najzaujímavejších bazárov v Tbilisi.

Blšie trhy, ako je tento, vznikli po páde Sovietskeho zväzu, keď miestni obyvatelia potrebovali nájsť spôsob, ako vyjsť s peniazmi. Mnohí z prvých predajcov tu na Suchom moste predávali svoj vlastný tovar. Je to dedičstvo, ktoré pretrváva dodnes, hoci má novú cieľovú skupinu v podobe turistov.

Trh Suchý most má trochu rozdvojenú osobnosť. Sú tu predajcovia, ktorí predávajú sovietske pamätné predmety a predmety pre domácnosť, a potom sú tu predajcovia, ktorí predávajú remeselné výrobky, suveníry a umelecké diela. Očakáva sa, že sa tu bude handrkovať, ale je nepravdepodobné, že turisti dostanú takú dobrú ponuku ako miestni – na trhu sa platí len v hotovosti a veľmi málo sa tu hovorí po anglicky, ale predajcovia sú priateľskí a prívetiví.

Gruzínsko ponúka ďalšie miesta

Gruzínsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Sakartvelo
Hlavné mesto: Tbilisi
Úradné jazyky: gruzínčina, ruština, arménčina, azerbajdžančina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 69700 km²
Časové pásmo: UTC +4:00
Mena: gruzínske lari
Kód meny: GEL
Kurz (za 1 € dostaneš): 2.97 GEL
Medzinárodný kód krajiny: GE
Internetová doména: .ge
Predvoľba telefónneho čísla: +995

Blízke miesta do +/- 300km