Skip to content

Budova armády a námorníctva

V tejto pamiatkovo chránenej budove z 19. storočia kedysi sídlil obchodný dom, ktorý zásoboval mesto britskými zásobami.

Približná doba čítania: 2 minúty

V umeleckej štvrti Kala Ghoda v Bombaji, hneď oproti soche koňa, stojí úžasná pamiatkovo chránená budova s názvom Army & Navy Building.

Army & Navy Building

Spoločnosť Army & Navy Co-Operative Society bola založená v Londýne v septembri 1871 skupinou vojenských dôstojníkov s cieľom poskytovať svojim členom predmety domácej spotreby a všeobecnej potreby za najlepšie ceny. Spoločnosť sa v priebehu rokov rozrástla a čoskoro potom britský zamestnanci v Indii pocítili potrebu mať rovnakú spoločnosť aj v Indii. Na ich žiadosť bola v roku 1891 otvorená pobočka Army & Navy Stores v Mumbaji (vtedy Bombaj).

Budovu navrhli Frederick William Stevens a David Gostling. Čoskoro potom boli otvorené pobočky v Kalkate, Dillí a na ďalších miestach v Indii.

Army & Navy Building

Bola veľmi obľúbená medzi britskými úradníkmi pôsobiacimi v Indii. Poskytoval im zásobu potravín na tropické obdobie, ktoré potrebovali pre svoj nový život v tejto krajine, ako aj veci, ktoré im chýbali doma. Okrem potravín, oblečenia a iných potrebných vecí obchod ponúkal emigrantom aj služby, ako napríklad organizovanie ciest.

Budova sa nachádza uprostred oblasti, ktorá je plná ohromujúcich pamiatkových stavieb, ako sú David Sassoon Library & Reading Room, Jehangir Art Gallery, Elphinstone College a mnoho ďalších.

V budove Army & Navy Building dnes sídlia rôzne spoločnosti skupiny Tata Group.

Army & Navy Building

India ponúka ďalšie miesta

India - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: India
Hlavné mesto: Naí Dillí
Úradné jazyky: hindčina, angličtina, 21 miestnych jazykov
Štátne zriadenie: federatívna parlamentná republika
Dátum vzniku: 26. júl 1950
Rozloha: 3287263 km²
Časové pásmo: UTC +5:30
Mena: indická rupia
Kód meny: INR
Kurz (za 1 € dostaneš): 89.522 INR
Medzinárodný kód krajiny: IND/IN
Internetová doména: .in
Predvoľba telefónneho čísla: +91