Skip to content

Múzeum Center of PostNatural History sa zameriava na prírodne dejiny 21. storočia pomocou exponátov, ktoré boli ľudskými aktivitami ako šľachtenie či genetické modifikácie pozmenené.

Múzeum skúma to, akým spôsobom sa ovplyvňuje príroda, kultúra a biotechnológie. Tunajšia kolekcia živých i zakonzervovaných organizmov zahŕňa geneticky modifikované svietiace ryby (tým boli implementované gény svietiacich medúz a koralov) a vypchatá “pavúčia” koza, ktorá bola modifikovaná tak, aby sa v jej mlieku tvorili proteíny nachádzajúce sa v pavúčích sietiach. K videniu sú i komáre ktoré boli upravené tak, aby boli odolné voči parazitom spôsobujúce maláriu.

Center for PostNatural History

Návštevníkov môže zaskočiť zistenie, že ľudia začali upravovať organizmy asi pred 10 000 rokmi a že väčšina našich domácich miláčikov je výsledkom rozsiahleho prešľachťovania. Naši ranní predkovia manipulovali s s organizmami selektívnym šľachtením rastlín a zvierat s požadovanými vlastnosťami. Stratégie na zmenu organizmov zostali relatívne konštantné až do 20. storočia, keď explodovalo genetické inžinierstvo.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.087 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km