Skip to content

Múzeum histórie pascí

Ak chcete zostrojiť lepšiu pascu na myši, najprv si prezrite obrovskú zbierku nástrojov na chytanie do pascí v tomto malom múzeu.

Približná doba čítania: 3 minúty

Toto malé múzeum na predmestí Columbusu je špeciálnym miestom pre historikov a lovcov, ktorého cieľom je zachovať dedičstvo a históriu lovu. Je dielom Toma Parra staršieho, nenápadného a veľmi priateľského staršieho pána, ktorý sa veľmi angažuje v Severoamerickej historickej spoločnosti lovcov.

Múzeum histórie pascí

Parr vydáva časopis Trapper’s World a je veľmi aktívny v komunite lovcov, kde sa delí o svoje bohaté vedomosti o histórii tohto remesla. Podobne ako Theodore Roosevelt, aj Parr je srdcom ochranár a rád vzdeláva ľudí o humánnom používaní pascí a love do pascí. Vo svojich 70 rokoch je Parr stále aktívnym lovcom. Pomáha štátnym agentúram pre ochranu prírody pri chytaní do pascí, označovaní a vypúšťaní zvierat späť do voľnej prírody na študijné účely. Pomáha aj miestnym letiskám a farmárom pri chytaní škodlivých zvierat, ktoré spôsobujú škody alebo ohrozujú ostatných (väčšinou kojoti).

Múzeum histórie pascí

Múzeum, ktoré bolo otvorené v roku 1995, má zbierku viac ako 5 000 pascí, ktoré pochádzajú z celého sveta a majú rôzny dizajn a účel. Môžete si pozrieť malé pasce určené na chytanie zajacov a hlodavcov a veľké pasce určené na väčšie zvieratá, ako sú medvede a losy. Celá jedna miestnosť múzea je venovaná rôznym štýlom pascí na myši, ktoré boli navrhnuté a patentované za posledných 200 rokov. Sú tu vystavené tisíce pascí na myši, od známych zaklapávacích pascí až po zložitejšie a neobvyklé konštrukcie.

Múzeum histórie pascí

Okrem samotných pascí sa v múzeu nachádza množstvo predmetov z oblasti obchodu s kožušinami vrátane prvotných nástrojov, návnad pre zvieratá, dobových reklám a rozsiahlej knižnice. V samostatnej budove sa nachádza zbierka zapožičaná od Pennsylvánskej historickej a múzejnej komisie s viac ako 150 vzácnymi pascami zo zbierky zosnulého Richarda Gerstella.

Nachádza sa tu aj taxidermická expozícia s mnohými rôznymi exemplármi, od skunkov a ondatier až po vlka a medveďa. Nenechajte si ujsť pohľad na obrovskú sochu pasce a loveckú chatu za budovou múzea.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.074 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km