Skip to content

Cirkevný pivovar

Obnovený pittsburský Boží dom sa zmenil na úžasný dom sudov plných piva.

Približná doba čítania: 2 minúty

Pivovar The Church Brew Works, ktorý sa nachádza v historickom kostole svätého Jána Krstiteľa v Pittsburghu, v odsvätenej, ale stále nádherne zdobenej budove, premenil bývalý svätostánok na moderný pivovar, ktorý poskytuje útočisko verným pivárom.

Kostol svätého Jána Krstiteľa, pôvodne postavený v roku 1902, má za sebou dlhú a bohatú históriu ako dom Boží. Kostol vznikol, aby slúžil rastúcemu počtu robotníkov, ktorí sa hrnuli do mesta a hľadali pracovné miesta v priemysle, ktoré vznikali na začiatku 20. storočia. Veľký kostol bol postavený s krásnou vitrážovou ružicou umiestnenou nad masívnou kaplnkou. Počas hospodárskej krízy poskytoval kostol jedlo a prístrešie hladujúcim rodinám a neskôr slúžil ako útočisko pre obete rozsiahlej povodne v oblasti. Nanešťastie, keď kedysi prosperujúca miestna ekonomika začala upadať, začal rýchlo klesať aj počet obyvateľov, takže kostol mal z roka na rok menej a menej farníkov. V roku 1993 bol kostol odsvätený a opustený.

Krásna budova však dlho neostala nevyužitá. V roku 1996 sa do priestorov po rozsiahlej rekonštrukcii presťahoval pivovar Church Works. Z priestorov rozsiahlej kaplnky urobili priestrannú pivnicu, kde sa zákazníci mohli usadiť do radov lavíc a vypiť si pár pohárov piva. Pivovar sa nakoniec rozrástol natoľko, že začal predávať svoj nápoj vo veľkom a bol zvolený za jeden z najlepších pivovarov v Pittsburghu.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.066 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km