Čínske múzeum melónov

Toto čínske múzeum len dokazuje, že svet je melónový a všetci v ňom len žijeme.

Približná doba čítania: [cas_citania]

Vidiek južne od Pekingu je jednou z oblastí s najväčšou produkciou melónov na svete, takže je celkom logické, že si samospráva mesta Panggezhuang vybrala za miesto svojej vodnej pocty citrellus lanatus práve túto oblasť.

Čínske múzeum melónov bolo založené v roku 2002 a na ploche 4 000 metrov štvorcových sú vystavené exponáty sledujúce pôvod melóna od jeho zrodu v južnej Afrike až po jeho konečný vzostup, zrejme do vesmíru. Futuristicky moderné múzeum je plné voskových melónov, ktoré zobrazujú rôzne odrody z celého sveta, obklopené bohatým neónovým osvetlením. Expozície sa zaoberajú takmer všetkými aspektmi melónov od ich histórie cez spôsoby pestovania až po čínsku “melónovú kultúru”. Sú tu vystavené staré čínske básne, ktoré sa týkajú melónov, a rôzne informačné tabule a nápisy. Dokonca aj samotnú budovu zdobí obrovský impresionistický melón nad vchodovými dverami.

A ak sa vám trvalé umelé melóny zdajú trochu nedôveryhodné, k dispozícii je aj vonkajšia výstavná plocha, kde rastie množstvo skutočných odrôd melónov. Toto múzeum je rozhodne o melónoch.

Čínske múzeum melónov

Bohužiaľ, žiadny z tunajších exponátov nie je opatrený anglickými titulkami, ale vaše oči budú tak zamestnané voskovými melónmi a žiarivým neónom a vaše uši natoľko zamestnané sladkými tónmi inštrumentálneho soundtracku Titanicu (samozrejme, v slučke), že si tento nedostatok len ťažko všimnete.

Čína ponúka ďalšie miesta

Čína - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Čung-kuo
Hlavné mesto: Peking
Úradné jazyky: čínština
Štátne zriadenie: ľudovodemokratická republika
Dátum vzniku: 1. október 1949
Rozloha: 9596961 km²
Časové pásmo: [actual_time]
Mena: jüan
Kód meny: CNY
Kurz (za 1 € dostaneš): [prepocet_kurzu mena=”CNY”] CNY
Medzinárodný kód krajiny: CHN/CN
Internetová doména: .cn
Predvoľba telefónneho čísla: +86