Skip to content

The Central Perk, Beijing

Posadnutosť istého muža z Pekingu americkým televíznym seriálom Priatelia ho priviedla k tomu, aby vytvoril funkčnú repliku kaviarne Central Perk, ktorá je hlavným miestom stretnutia v seriáli.

Central Perk

V televíznom seriáli bola kaviareň Central Perk miestnou kaviarňou titulných priateľov a majiteľ Du Xin, ktorý opisuje seriál ako svoje náboženstvo, otrocky zopakoval každý aspekt jej bohémskeho štýlu. Duova Central Perk, vybavená identickými tehlovými stenami, stolmi a dokonca aj všadeprítomným oranžovým gaučom, je mekkou pre miestnych fanúšikov seriálu. Televízory v obchode dokonca prehrávajú epizódy seriálu Priatelia s čínskymi titulkami a každá položka v menu je jedlo, ktoré sa v seriáli skutočne spomína, s poznámkou, v ktorej epizóde sa občerstvenie objavilo.

Kaviareň je obľúbená medzi miestnymi vysokoškolákmi, ktorí často sledujú reprízy amerických televíznych seriálov, aby si precvičili angličtinu. Pre nich je seriál Priatelia plný hovorových výrazov a manierov, ktoré sa nedajú osvojiť v triede. A podľa správ ponúka aj ďalšiu pekingskú raritu: lacnú kávu, ďalší dar z nebies pre vysokoškolákov.

A pre prípad, že návšteva fungujúcej kaviarne z fiktívneho televízneho seriálu, ktorý sa už takmer desať rokov nevysiela, nie je dostatočným “zážitkom z Priateľov”, Du postavil aj presnú repliku bytu Joeyho vedľa Central Perk, doplnenú stolným futbalom a nadrozmerným televíznym stojanom. Zarytí fanúšikovia seriálu si môžu byť istí, že Central Perk tu bude pre vás.

乙6 Chaoyangmen Outer St, Guo Mao, Chaoyang Qu, Beijing Shi, China
39.920061,116.454504
Stiahni si KML súbor
Čína - Krátke info

Čung-kuo
Miestny názov: Čung-kuo
Hlavné mesto: Peking
Úradné jazyky: čínština
Štátne zriadenie: ľudovodemokratická republika
Dátum vzniku: 1. október 1949
Rozloha: 9596961 km²
Mena: jüan
Kód meny: CNY
Kurz (za 1 € dostaneš): 7.217 CNY
Medzinárodný kód krajiny: CHN/CN
Internetová doména: .cn
Predvoľba telefónneho čísla: +86

Blízke miesta do +/- 300km