Skip to content

Miesto je natrvalo zaverté

The Central Perk, Beijing

Táto funkčná replika kaviarne seriálu Priatelia je presnejšia ako samotná scéna.

Približná doba čítania: 2 minúty

Posadnutosť istého muža z Pekingu americkým televíznym seriálom Priatelia ho priviedla k tomu, aby vytvoril funkčnú repliku kaviarne Central Perk, ktorá je hlavným miestom stretnutia v seriáli.

Central Perk

V televíznom seriáli bola kaviareň Central Perk miestnou kaviarňou titulných priateľov a majiteľ Du Xin, ktorý opisuje seriál ako svoje náboženstvo, otrocky zopakoval každý aspekt jej bohémskeho štýlu. Duova Central Perk, vybavená identickými tehlovými stenami, stolmi a dokonca aj všadeprítomným oranžovým gaučom, je mekkou pre miestnych fanúšikov seriálu. Televízory v obchode dokonca prehrávajú epizódy seriálu Priatelia s čínskymi titulkami a každá položka v menu je jedlo, ktoré sa v seriáli skutočne spomína, s poznámkou, v ktorej epizóde sa občerstvenie objavilo.

Kaviareň je obľúbená medzi miestnymi vysokoškolákmi, ktorí často sledujú reprízy amerických televíznych seriálov, aby si precvičili angličtinu. Pre nich je seriál Priatelia plný hovorových výrazov a manierov, ktoré sa nedajú osvojiť v triede. A podľa správ ponúka aj ďalšiu pekingskú raritu: lacnú kávu, ďalší dar z nebies pre vysokoškolákov.

A pre prípad, že návšteva fungujúcej kaviarne z fiktívneho televízneho seriálu, ktorý sa už takmer desať rokov nevysiela, nie je dostatočným “zážitkom z Priateľov”, Du postavil aj presnú repliku bytu Joeyho vedľa Central Perk, doplnenú stolným futbalom a nadrozmerným televíznym stojanom. Zarytí fanúšikovia seriálu si môžu byť istí, že Central Perk tu bude pre vás.

Čína ponúka ďalšie miesta

Čína - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Čung-kuo
Hlavné mesto: Peking
Úradné jazyky: čínština
Štátne zriadenie: ľudovodemokratická republika
Dátum vzniku: 1. október 1949
Rozloha: 9596961 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: jüan
Kód meny: CNY
Kurz (za 1 € dostaneš): 7.797 CNY
Medzinárodný kód krajiny: CHN/CN
Internetová doména: .cn
Predvoľba telefónneho čísla: +86