Skip to content

El Diablo Restaurant

Šéfkuchári v reštaurácii El Diablo používajú na prípravu jedál teplo, ktoré vytvára aktívna sopka.

Približná doba čítania: 2 minúty

Šéfkuchári v reštaurácii El Diablo na ostrove Lanzarote používajú vzrušujúcu – a pochybne bezpečnú – techniku prípravy jedál, ktorá je jedinečná: sopečnú dieru v zemi.

Vybudovať reštauráciu na vrchole obrovského zdroja tepla nie je najľahšia úloha. Architekti Eduardo Caceres a Jesus Soto museli namiesto kopania do zeme položiť 9 vrstiev čadičovej horniny, aby vybudovali základy. Obrovský gril je položený cez otvor, kde 6 metrov pod ním jemne buble láva s teplotou 400 stupňov Celzia, čo je zrejme ideálna teplota pre vulkanicky grilované mäso.

El Diablo Restaurant

Ak ťa odrádza predstava, že sa budeš snažiť zjesť šalát, keď vo vzduchu šľahá oheň a z jedálne chrlí láva, neboj sa. Táto spiaca sopka pokojne žblnká pod povrchom od svojej poslednej erupcie v roku 1824. Čo by sa mohlo pokaziť?

El Diablo Restaurant

Okrem dramatických spôsobov varenia sa El Diablo pýši aj úžasným nadpozemským panoramatickým výhľadom na národný park Timanfaya na Lanzarote, marťanskú krajinu červených pieskov a sopečných skál. Výhľad rámuje “Montañas del Fuego”, teda Ohnivé hory, približne 100 sopiek, ktoré na ostrove vyrástli v 18. storočí. Kiež by sopky naďalej varili len predjedlo.

Španielsko ponúka ďalšie miesta

Španielsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: España
Hlavné mesto: Madrid
Úradné jazyky: kastílčina, katalánčina, valencijčina, arančina, galícijčina, baskičtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 6. decembra 1978
Rozloha: 505990 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ESP/ES
Internetová doména: .es
Predvoľba telefónneho čísla: +34

Blízke miesta do +/- 300km