Skip to content

Erie Street, historický Lowell

Živý obraz inej doby v Amerike uchováva a udržiava komunita dobrovoľníkov.

Približná doba čítania: 2 minúty

Návšteva Erie Street je ako prechádzka postapokalyptickou krajinou 50. rokov. Zo všetkého, čo je na prvý pohľad zrejmé, by sa dalo usudzovať, že ju niekto narýchlo opustil a na polstoročie zabudol. Hrdzavé autá, nákladné autá a starý autobus Greyhound stoja opustené pozdĺž ulice, akoby ich pasažieri náhle zmizli.

Erie Street je väčšia časť toho, čo zostalo z arizonského Lowellu, baníckeho mestečka, ktoré bolo začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia pričlenené k Bisbee. Veľká časť obytnej štvrte mesta bola zbúraná, aby sa rozšíril povrchový banský závod na ťažbu medi. Stratou väčšiny obyvateľov sa obchodná štvrť ocitla v ťažkostiach a mnohé podniky v dôsledku toho skrachovali. Dnes medzi zvláštne kuriozity ulice patrí opravovňa Harley Davidson s dnes už nefunkčnou benzínovou pumpou a obchodný dom Sprouse Reitz Co, ktorý je takmer prázdny až na niekoľko spotrebičov a celú hromadu kusov figurín.

Napriek tomu, že sa zdá byť od svojho úpadku nedotknutá, ďalšie preskúmanie odhalí, že Erie Street je neustále obnovovaná energickou a vášnivou komunitou obyvateľov a dobrovoľníkov, ktorí si chcú pamätať inú Ameriku. Takže hoci si už nemôžete pozrieť predstavenie v lowellskom kine alebo zaplatiť 0,22 dolára za benzín, projekt Lowell Americana umožňuje zažiť ulicu ako živý obraz inej doby. A nie všetko na Erie Street je len dekoratívne – navštívte raňajkový klub Bisbee a dajte si vynikajúce Huevos Rancheros.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Erie Street, historický Lowell

Spojené štáty - Krátke info

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -7:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km