Skip to content

Horská sfinga

Tento záhadný prírodný skalný útvar je opradený konšpiračnými teóriami a okultnými legendami.

Približná doba čítania: 2 minúty

V rumunskom pohorí Bucegi sa nachádza skalný útvar opradený tajomstvom a konšpiračnými teóriami. Z určitého uhla pohľadu pripomína obrys egyptskej Veľkej sfingy v Gíze.

Tento zvláštny útvar je jedným zo “siedmich divov Rumunska”. V priebehu miliónov rokov prírodné živly vytesali takmer 40 metrov vysokú skalu, až kým nepripomínala niečo podobné ženskej tvári. Ale ľudský vzhľad postavy nie je hlavnou atrakciou, ktorá k nej ľudí priťahuje.

Horská sfinga, Rumunsko

Horská sfinga (známa aj ako Bușteniho sfinga) je liahňou povier a konšpiračných teórií. Niektorí tvrdia, že je to silné energetické silové pole, jedna z údajných zemských čakier. Iní tvrdia, že ju vytesala staroveká civilizácia, aby predstavovala nejakého najvyššieho boha. A ako pri väčšine tajomných miest, aj tu sa nájdu ľudia, ktorí tvrdia, že sú do toho nejakým spôsobom zapletení mimozemšťania.

Horská sfinga, Rumunsko

Ďalší tvrdia, že na vrchole sa nachádza jaskyňa strážená nepreniknuteľným silovým poľom, v ktorej sa môže nachádzať čokoľvek od knižnice cez opustenú uránovú baňu až po kryštály obsahujúce všetky vedomosti ľudstva. Ľudia dokonca zašli tak ďaleko, že tvrdia, že CIA a rumunské tajné služby sa pokúšali preniknúť do všetkých pokladov, ktoré skala údajne stráži.

Horská sfinga, Rumunsko

Či už sa rozhodnete veriť niektorej z legiend, alebo nie, Sfinga tam bude stále čakať, tróniť na vrchole hory, ako to bolo po tisícročia. A čo sa týka údajného energetického poľa, budete si ho musieť vyskúšať na vlastnej koži!

Rumunsko ponúka ďalšie miesta

Rumunsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: România
Hlavné mesto: Bukurešť
Úradné jazyky: rumunčina, maďarčina, nemčina, rómčina, ukrajinčina, srbčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 10. máj 1877
Rozloha: 238397 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: leu (=100 bani)
Kód meny: RON
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR RON
Medzinárodný kód krajiny: ROU/RO
Internetová doména: .ro
Predvoľba telefónneho čísla: +40

Blízke miesta do +/- 300km