Skip to content

Hrad pustovníka

Je považovaný za najmenší hrad v Európe.

Približná doba čítania: 2 minúty

Škótsko je na celom svete známe ako krajina s nádhernými scenériami s bohatou históriou a mnohými starobylými hradmi, ktoré môžete navštíviť. Na vetrom ošľahanom výbežku uprostred ničoho sa však nachádza jeden z najzaujímavejších a najneobvyklejších hradov zo všetkých.

Napriek pomerne okázalému brutalistickému štýlu hranatých geometrických tvarov, “hrad” dobre zapadá do svojho okolia s pásom kamienkov a mušlí vrytých do betónu. Interiér je rovnako bizarný. Keď sa návštevníci pretlačia úzkym otvorom, nájdu malú miestnosť s betónovou zástavbou dostatočne hlbokou na matrac.

Podľa legendy hrad postavil v 50. rokoch 20. storočia David Scott, známy architekt z Norwichu v Anglicku, ktorého priťahovala vidiecka príroda Vysočiny. Hrad je vysoký približne sedem až osem stôp.

Hrad pustovníka, Škótsko

Predpokladá sa, že Scott strávil na projekte šesť mesiacov v utajení, nakupoval materiál od miestnych rybárov a privážal ho na osamelý výbežok na svojom člne. Po tomto herkulovskom úsilí vraj architekt strávil na stavbe len jednu noc, potom zmizol späť do Norwichu a už sa nikdy nevrátil.

Spojené kráľovstvo ponúka ďalšie miesta

Spojené kráľovstvo - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United Kingdom
Hlavné mesto: London
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 1. máj 1707
Rozloha: 242495 km²
Časové pásmo: UTC +0:00
Mena: libra šterlingov
Kód meny: GBP
Kurz (za 1 € dostaneš): 0.861 GBP
Medzinárodný kód krajiny: GBR/GB
Internetová doména: .uk
Predvoľba telefónneho čísla: +44

Blízke miesta do +/- 300km