Skip to content

Isla de Lobos

Na tomto malom ostrove pri pobreží Uruguaja sa nachádza najväčšia kolónia uškatcov a tuleňov na južnej pologuli.

Približná doba čítania: 2 minúty

Pri pobreží Uruguaja, päť míľ južne od prímorského letoviska Punta del Estelies, sa nachádza malý ostrov Isla de Lobos. Ostrov sa nachádza pozdĺž vonkajšej hranice ústia rieky Rio de la Plata a patrí do prírodnej rezervácie s ostrovom Gorriti.

Ostrov bol známy prvým španielskym objaviteľom tejto oblasti približne v 16. storočí. V roku 1858 postavila uruguajská vláda na ostrove prvý maják, ktorý bol v roku 1906 obnovený a v roku 2001 sa zmenil na prvý automatický maják v krajine.

Od roku 1992 sa ostrov stal súčasťou Národného parku Pobrežné ostrovy s cieľom chrániť miestnu faunu. Ostrov je domovom najväčšej kolónie uškatcov a tuleňov na južnej a západnej pologuli. Pri sčítaní v roku 2005 bolo na ostrove Isla de Lobos napočítaných viac ako 1 500 uškatcov a 250 000 tuleňov.

Hoci tieto zvieratá sú jednoznačne hlavnou populáciou tejto oblasti, ostrov navštevujú aj iné druhy, napríklad tulene slonie a rôzne druhy vtákov. Okrem toho je ostrov miestom pozorovania veľrýb, keďže tu často plávajú veľryby južné, keď zimujú okolo uruguajského pobrežia. Je to tiež jedno z mála miest v krajine, kde sa vyskytujú kosatky.

Uruguaj ponúka ďalšie miesta

Uruguaj - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Uruguay
Hlavné mesto: Montevideo
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 25. august 1825
Rozloha: 176215 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: uruguajské peso
Kód meny: UYU
Kurz (za 1 € dostaneš): 41.908 UYU
Medzinárodný kód krajiny: URY
Internetová doména: .uy
Predvoľba telefónneho čísla: +598

Blízke miesta do +/- 300km