Skip to content

Just Room Enough

Tento maličký ostrov má, ako hovorí jeho názov, len toľko miesta, koľko stačí na jeho jediný dom.

Približná doba čítania: 2 minúty

Keď sú ostrovy naozaj malé, niekedy sa sotva dajú považovať za ostrovy, a preto na niektorých miestach platia kritériá, ktoré musia spĺňať, aby sa oficiálne považovali za ostrovy, a nie len za malé kúsky zeme. Ostrov Just Room Enough tieto normy spĺňa len veľmi ťažko.

Just Room Enough

Ostrov Just Room Enough Island, ktorý je súčasťou reťazca Tisíc ostrovov s takmer 2 000 ostrovmi, kúpila v 50. rokoch 20. storočia rodina Sizelandovcov, ktorá si tu chcela vytvoriť dovolenkové miesto. Na malom kúsku zeme si postavili dom, ktorého steny sa týčili až k brehu ostrova, čím vytvorili dom, ktorý bol tak akurát veľký, aby sa naň zmestil, a dali ostrovu jeho bizarný názov. Pred domom umiestnili pár lavičiek a na jednej strane rástol strom. A to je všetok priestor, ktorý ostrov mal.

Hoci Sizelandovci dúfali, že ich nepredvídateľný úkryt bude príjemným oddychom od mestského zhonu, čoskoro prilákal hordy návštevníkov a turistov, ktorí narušili ich pokojnú samotu.

Just Room Enough

Na to, aby sa pozemok v tomto regióne považoval za ostrov, musí byť väčší ako jeden meter štvorcový, musí zostať celoročne nad hladinou vody a musí na ňom rásť aspoň jeden strom. Ostrov Just Room Enough spĺňa tieto kritériá, ale v skutočnosti je to skôr dom ako ostrov.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km