Skip to content

Zámok Singer

Tento hrad na ostrove obsahuje toľko tajných chodieb, že by vystačili na celú sezónu seriálu Scooby-Doo.

Približná doba čítania: 3 minúty

Hoci je hrad Singer menej známym hradom v tejto oblasti, návštevníci regiónu Tisíc ostrovov, ktorí sa odvážia navštíviť len hrad Boldt, prichádzajú o úžasný zážitok.

Návštevníci musia cestovať loďou na Temný ostrov, zlovestne znejúci kúsok zeme, na ktorom sa nachádza hrad Singer. Po ceste sa nachádza niekoľko pôsobivých domov na súkromných ostrovoch, ale hrad Singer ich všetky pokorí.

Zámok Singer

Ostrov získal svoje meno od prvých navigátorov, keďže sa zdal byť tmavým so svojím vysokým žulovým vrcholom, ktorý pokrývajú obrovské borovice. Hrad bol postavený v rokoch 1902 až 1904 pre komodora Fredericka Gilberta Bourna, štvrtého prezidenta spoločnosti Singer Sewing Manufacturing Company. Objednal si ho u renomovaného architekta Ernesta Flagga, známeho tým, že navrhol budovy Singer a Chrysler v New Yorku. Keď začal projektovať zámok Singer, Flagg práve dočítal knihu Woodstock od Sira Waltera Scotta. V románe sa opisuje zámok, ktorý sa používal ako lovecký zámok pre kráľa. Stavba obsahovala skryté chodby a tajné únikové cesty pre panovníka. V dôsledku toho je Singerov hrad plný tajných chodieb.

K dispozícii je prehliadka hradu Singer, ktorý je dômyselne postavený a zaujímavo zariadený. V jednej z jedální je oproti hlave stola zavesený portrét rodinného predka. Sluhovia mohli tajnou chodbou za touto stenou odstrániť plátno s očami a pozrieť sa cez otvory do jedálne.

Prehliadky sa začínajú priestormi pre služobníctvo a dokonca aj cez kúpele z obdobia pozláteného veku. Súčasťou hradu je aj hladomorňa, hoci nie je jasné, ako sa využívala.

https://youtu.be/OPRgw9G7bI4

Hrad Singer je cieľom, ktorý musíš vidieť. Hrad už nie je v súkromnom vlastníctve a spoločnosť, ktorá ho vlastní, prenajíma jedno krídlo hradu na prenocovanie.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.074 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km