Skip to content

Ihrisko Silver Towers

Toto umelecké dielo od sochára Toma Otternessa slúži aj ako preliezačka.

Približná doba čítania: 2 minúty

Tom Otterness je jedným z najznámejších – a najkontroverznejších – amerických umelcov. Jeho sochy boli vystavené v Múzeu moderného umenia, Whitney a Guggenheimovom múzeu. Niektoré z nich nájdete roztrúsené na stanici metra na 14. ulici/8. avenue v sérii nazvanej Život v podzemí. Toto dielo z roku 2006 v Hell’s Kitchen má však oveľa inú výnimočnosť: slúži ako plne funkčné detské ihrisko.

Tom Otterness Playground

Detské ihrisko od Toma Otternessa je 9 metrov dlhá bronzová socha podlhovastej postavy ležiacej v malom parku na okraji Silver Towers na Manhattane. Nohy diela sú v súlade s jeho názvom zdvojené ako dve šmykľavky, po ktorých sa môžu deti zo susedstva voľne spúšťať po tom, čo sa pozrú z jeho hlavy – rozhľadne vo výške 7.5 metrov nad zemou. Výsledkom je umelecké dielo, ktoré môžete zažiť v pravom slova zmysle.

Tom Otterness Playground

Denník New York Times opísal Otternessovo umenie ako “prekvapivo pôsobivé z metaforického, emocionálneho a formálneho hľadiska”. Rozhodnutie o tom, či ihrisko zodpovedá tomuto opisu, necháme na umeleckých kritikoch, ale určite dokáže deti zamestnať viac ako priemerné majstrovské dielo. Veľa šťastia pri lezení na Rodina alebo hojdaní sa v Sixtínskej kaplnke.

Tom Otterness Playground

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.074 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km