Skip to content

Nájsť oázu na púšti je vzácne, ale čo pláž? V biosférickej rezervácii Cuatrociénegas, ktorá sa niekedy nazýva mexickými Galapágami, je možné všetko. Je to lagúna, ale nedotknutý biely piesok a trblietavá vodná plocha, ktorá sa rozprestiera ďalej, než kam oko dovidí, pomáha objasniť, prečo sa nazýva Las Playitas (“malé pláže”).

Malé pláže

Jeden rok sa tu, bohužiaľ, konala párty podobná tým, ktoré nájdete v Cancúne počas jarných prázdnin. To sa už viac nikdy nesmie opakovať a teraz sú Las Playitas prístupné len so sprievodcom, ktorý vám osobne odomkne bránu a odvezie vás po dlhej hrboľatej poľnej ceste k brehom lagúny. Po tom, ako budete obdivovať krásu z brehov, môžete spoznávať vodu na kajaku alebo sa dokonca vybrať na dlhú prechádzku okolo lagúny. Zo všetkých jazier v Cuatrociénegas je Las Playitas najrozsiahlejšie, ideálne na objavovanie pešo z brehu alebo na plavbu loďou.

Malé pláže

Pri spoznávaní lagúny nájdete kaktusy roztrúsené okolo krištáľových vôd. A ak sa pozriete za púšť, na obzore uvidíte hory. To vytvára bizarnú vizuálnu stránku. Kde inde by ste našli takúto scenériu? Možno v mysli surrealistického maliara. Akvatické prostredie v púšti je určite paradoxom.

Malé pláže

Mexiko ponúka ďalšie miesta

Mexiko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: México
Hlavné mesto: Mexico City
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 27. september 1821
Rozloha: 1972550 km²
Časové pásmo: UTC -6:00
Mena: peso
Kód meny: MXN
Kurz (za 1 € dostaneš): 19.36 MXN
Medzinárodný kód krajiny: MX/MEX
Internetová doména: .mx
Predvoľba telefónneho čísla: +52

Blízke miesta do +/- 300km