Skip to content

Do roku 2013 bolo PhinDeli známe ako Buford. Ceduľa na začiatku mesta bola zaujímavým fotografickým objektom, pretože na nej stálo: BUFORD, nadmorská výška 2 438 metrov, počet obyvateľov: 1. Ona osoba bol Dom Sammons, veterán z vojny vo Vietname, ktorý sa do Buford presťahoval v roku 1980.

PhinDeli

Buford bol založený v roku 1866 v dobe budovania transkontinentálnej železnice. V dobe najväčšieho rozkvetu malo mesto 2 000 obyvateľov. Ako sa stavba železnice posúvala smerom na západ, premiestňovali sa s ňou i pracovníci. Keď Summons so synom a ženou Terry prišli v roku 1980 do Buford, dúfali, že tu nájdu vytúžený kľud. To sa im naozaj podarilo, tí traja totiž boli jedinými obyvateľmi mestečka. V roku 1992 rodina osadu skladajúcu sa z benzínovej pumpy, obchodíka, domu, garáže a okolitej záhradky kúpila za 155 000 dolárov.

Keď Sammonsova žena zomrela a syn sa presťahoval do Colorada, nadišiel čas na zmenu. V roku 2012 bol Buford daný do dražby a neznámy investor z Vietnamu ho kúpil za 900 000 dolárov. O rok neskôr boli odhalené plány na to, ako bude s mestečkom naložené. Spoločnosť PhinDeli, vietnamský výrobca kávy, sa rozhodol preniknúť na americký trh tým, že založí vlastné mestečko.

PhinDeli

V dnešnom PhinDeli sa predáva vietnamská káva. Hoci sa Sammons presťahoval do Colorada, aby bol blližšie synovi, populácia mesta stále zostáva na 1. V jedinom miestnom dome žije správca mestečka.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -6:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km