Skip to content

Medzinárodná konopná cirkev

Technicolor miesto uctievania pre Elevationistov.

Približná doba čítania: 2 minúty

Na ulici 400 S Logan Street v Denveri stojí luteránsky kostol od začiatku 20. storočia, ale od nedávna je opustený. V apríli 2017 bol kostol znovu otvorený ako miesto bohoslužieb pre vyznávačov úplne nového náboženstva: “Elevationism”, ktoré je zasvätené duchovným prínosom konope.

Zašlý, zastaraný exteriér kostola je v ostrom kontraste s jeho krikľavým technicolorovým interiérom s obrovským nápisom “WEED”, radmi lavíc na fajčenie a neónovou dúhovou freskou na strope, ktorú namaľoval svetoznámy španielsky umelec Okuda San Miguel.

Elevationizmus nemá žiadne špecifické dogmy, ani nevyžaduje konvertovanie z iných náboženstiev, pokiaľ jeho prívrženci uznávajú konope ako sviatosť.

Medzinárodná konopná cirkev

Kostol bol otvorený 20. apríla (prirodzene) a nedávno v ňom bol spustený BEYOND, plne pohlcujúci, meditatívny zážitok s projekčným mappingom, laserovými svetlami a zvukom. BEYOND sa začína deväťminútovou meditáciou so sprievodcom a kontemplatívnou cestou za múdrosťou vekov, po ktorej nasleduje 25-minútová psychedelická svetelná šou na pozadí obľúbených klasických rockových skladieb.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -6:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.074 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km