Skip to content

Mumtaz Begum

Svet je veľmi bizárny. Príklad takejto bizárnosti nájdeš v Zoo v Karachi.

Približná doba čítania: 2 minúty

V zanedbanom pavilóne zoo v Karachi sa nachádza bytosť Mumtaz Begum – líška so ženskou hlavou, ktorá dokáže predpovedať budúcnosť.

V skutočnosti sa nejedná ani o líšku, ani o ženu. Ide o predstavenie Murada Aliho, ktorého rolu zdedil po svojom otcovi. Každý deň si na tvár dá silnú vrstvu make-upu a rúžu, vlezie do priestoru pod klietku, v ktorej je Mumtaz zavrená a prestrčí hlavu dierou v zemi, takže to vyzerá, že je líščie telo k hlave pripojené. Spoj sa zakryje šatkou, ktorú má muž omotanú okolo hlavy a môže začať odpovedať na dotazy návštevníkom.

Toto stvorenie (nazývané taktiež kitsune) vraj dokáže predpovedať budúcnosť. Dospelí i deti sa jej chodia pýtať na výsledky testov i pravdepodobnosť schválenia cestovných víz. Ali poskytuje návštevníkom rady a často sa odvoláva na svoje tajomné africké korene.

Návštevníci, ktorí sem chodia s dotazmi, darujú malú finančné príspevky, sladkosti alebo nápoje ako poplatok za šarlatánske služby. Každý, kto si praje s Mumtaz Begum hovoriť, si však musí ešte zakúpiť špeciálnu vstupenku.

Pakistan ponúka ďalšie miesta

Pakistan - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: پاکستان
Hlavné mesto: Islamabad
Úradné jazyky: urdčina, angličtina
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Dátum vzniku: 28. január 1933
Rozloha: 881913 km²
Časové pásmo: UTC +5:00
Mena: pakistanská rupia
Kód meny: PKR
Kurz (za 1 € dostaneš): 295.959 PKR
Medzinárodný kód krajiny: PAK
Internetová doména: .pk
Predvoľba telefónneho čísla: +92

Blízke miesta do +/- 300km