Skip to content

Botanická záhrada v Berlíne

Toto musí byť niečo úchvatné. Mega obrovská botanická záhrada....

Približná doba čítania: 2 minúty

Botanická záhrada v Berlíne, založená v roku 1679 ako kuchynská záhrada, je druhou najväčšou botanickou záhradou na svete. Tou najväčšou a najrôznorodejšou botanickou záhradou je Kew Gardens v Londýne.

Z kuchynskej záhrady pestujúcej zeleninu a chmeľ na výrobu piva sa v roku 1979 stalo Kráľovské botanické múzeum, ktoré zahŕňalo všetky oblasti botaniky. Samotná veľkosť záhrady a bujná vegetácia sú ohromujúce. Najmä ak vezmeš do úvahy, koľko z prítomných rastlín je vo svojich prirodzených biotopoch ohrozených.

Toto zoskupenie tématických záhrad a šestnástich skleníkov ukazuje mikrokozmos prírodnej rozmanitosti, domov kvetinových viníc, vodopádov na skalných útesoch, bambusových drevín siahajúcich až k oblohe a kobercov mokradín, orchideí pri tvojich nohách. Victoria House poskytuje správne tropické prostredie so značnou vlhkosťou, ktoré milujú orchidey a ľalie. Prejdi cez bambusový most, ktorý ťa dovedie do exotického raja.

Na 43 hektároch je takmer 22 000 druhov rastlín a ani za jednu návštevu nestihneš určite všetko vidieť. Uisti sa, že čas využiješ čo najlepšie. Určite si nenechaj ujsť Veľký pavilón, ktorý je s výškou 20 metrov a so základňou 30×60 metrov najväčším skleneným domom na svete.

Taktiež určite nevynechaj obrie lekná a mäsožravé exempláre rastlín. Momentálne verejnosti neprístupné, je množstvo tunelov vybudovaných v blízkosti botanickej záhrady počas druhej svetovej vojny. Vstup do bunkra bol cez dva tunely vedúce z farmy botanickej záhrady. Postavené boli pre personál SS na obranu počas náletov. Po vojne sa vchody zrútili a momentálne slúžia ako zimovisko pre netopiere.

Nemecko ponúka ďalšie miesta

Nemecko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Deutschland
Hlavné mesto: Berlín
Úradné jazyky: nemčina
Štátne zriadenie: parlamentná spolková republika
Dátum vzniku: 3. októbra 1990
Rozloha: 357385 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: DEU/DE
Internetová doména: .de
Predvoľba telefónneho čísla: +49

Blízke miesta do +/- 300km