Skip to content

Múzeum hašiša, marihuany a konope

História a budúcnosť konope.

Približná doba čítania: 2 minúty

V roku 1985, v tom istom roku, keď Jack Herer vydal svoju slávnu knihu The Emperor Wears No Clothes (Cisár nenosí šaty), v ktorej vysvetľuje výhody konope a marihuany, otvorilo svoje brány Múzeum hašiša, marihuany a konope, ktoré sa nachádza v Amsterdame.

V múzeu sú vystavené staré nástroje a náčinie na spracovanie konope na povrazy, papier a oblečenie, ako aj rôzne starodávne aj menej starodávne fajčiarske zariadenia. Návštevníci môžu lepšie pochopiť rastlinu konope aj tým, že si prezrú interiérovú konopnú záhradu, ktorá sa nachádza vo vnútri múzea.

Múzeum hašiša, marihuany a konope

Múzeum skúma hašiš, marihuanu a konope pomocou rôznych médií, od fotografií a filmov až po knihy a obrazy, staroveké aj moderné, a podrobne sa zaoberá históriou a súčasným používaním rastliny konope. Hoci je táto rastlina v mnohých regiónoch sveta stále kontroverzná, cieľom múzea je poučiť návštevníkov o tom, aké užitočné bolo konope, marihuana a hašiš v dávnych civilizáciách a ako by sme mohli túto rastlinu využiť na skvalitnenie nášho priemyslu a životného prostredia v súčasnosti.

Holandsko ponúka ďalšie miesta

Holandsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Nederland
Hlavné mesto: Amsterdam
Úradné jazyky: holandčina, frízština
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 30. január 1648
Rozloha: 41543 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: NLD/NL
Internetová doména: .nl
Predvoľba telefónneho čísla: +31

Blízke miesta do +/- 300km