Skip to content

Múzeum histórie medicíny

Cesta dejinami medicíny v priebehu storočí.

Približná doba čítania: 2 minúty

V tomto múzeu venovanom histórii medicíny a jej šíreniu v meste Toulouse sa nachádza zbierka nástrojov, obrazov a dokumentov pokrývajúca sedem storočí miestnej a svetovej histórie. Spolu s Múzeom lekárskych prístrojov sa delí o krídlo Hôtel Saint Jacques, bývalej nemocnice pôsobiacej od roku 1100 s pôsobivou architektúrou s výhľadom na rieku Garonne.

Musée de l'Histoire de la Médecine

Múzeum bolo založené v roku 1983 Pr. Jean-Charles Auvergnat, ktorý chcel verejnosti poskytnúť prehľad o historických, vedeckých, technických a umeleckých stránkach medicíny. Suterén je venovaný histórii fakulty v Toulouse a tomu, ako sa v priebehu rokov vyučovalo pre študentov. Na hornom poschodí je zároveň prezentovaná bývalá lekáreň s krásnou drevenou výzdobou z 19. storočia. Spojenie majestátnej architektúry a vysokých stropov so staromódnou muzeografiou dodáva múzeu isté čaro.

Musée de l'Histoire de la Médecine

Nachádza sa tu niekoľko vzácnych a prekvapivých exponátov, ako napríklad výlisky tváre zobrazujúce kožné choroby, olejomaľba pacienta z 18. storočia trpiaceho obrovskou herniou a potratový stôl z napoleonskej éry.

Musée de l'Histoire de la Médecine

Francúzsko ponúka ďalšie miesta

Francúzsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: France
Hlavné mesto: Paríž
Úradné jazyky: francúzština
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Rozloha: 668763 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: FRA/FR
Internetová doména: .fr
Predvoľba telefónneho čísla: +33

Blízke miesta do +/- 300km