Skip to content

Ostrov tuleňov

Útočisko pre tuleňov kde sú ako vo väzení. Okolo ostrova neustále krúžia biely žraloci.

Približná doba čítania: 2 minúty

Vo False Bay alebo “Nepravej zátoke, pomenovanej nabrúsenými námorníkmi, ktorí si ju v 17. storočí splietli so zátokou Table Bay, leží malí skalnatý ostrovček posiaty tuleňmi. Na 50 metrov dlhom “Ostrove tuleňov” (Seal Island) žije asi 60 000 jedincov tohto druhu.

Pri plavbe loďou je pohľad na takto veľkú skupinu tuleňov naozaj pôsobivý. Viac na teba však zapôsobí prenikavý zápach rozkladajúcich rýb a výkalov. Hnusiť sa ti však bude len do tej doby, než uvidíš “kruh smrti”, teda skupinu žralokov bielych, ktorí krúžia okolo ostrova a čakajú, až nejaký tuleň skočí do vody. Akonáhle sa tak stane, žraloci ho neúnavne prenasledujú.

Nie je výnimkou zbadať žraloka, ktorý vyskočí z vody a v zuboch zviera zmietajúceho sa tuleňa. Žraloci sú rýchli, brutálni a sú schopní tuleňa rozkúsať počas jednej minúty. Jedná sa o nepekný pohľad, pri ktorom si budeš priať, aby sa tuleňovi podarilo uniknúť, čo sa im niekedy po ťažkej bitke skutočne podarí.

Južná Afrika ponúka ďalšie miesta

Južná Afrika - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: South Africa
Hlavné mesto: Pretória
Úradné jazyky: angličtina, afrikánčina, ndebelčina, pedi, sothčina, svazijčina, tsonga, tswančina, vendčina, xhoština, zuluština
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 31. máj 1961
Rozloha: 1221037 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: rand
Kód meny: ZAR
Kurz (za 1 € dostaneš): 20.157 ZAR
Medzinárodný kód krajiny: ZAF/ZA
Internetová doména: .za
Predvoľba telefónneho čísla: +27

Blízke miesta do +/- 300km