Skip to content

Pôvodná reštaurácia Pizza Hut

Prvá "Pizza Hut" bola v skutočnosti malá murovaná budova.

Približná doba čítania: 2 minúty

V areáli Wichitskej štátnej univerzity sa nachádza malá murovaná budova. Možno nevyzerá ako niečo veľké, ale je to stavba, v ktorej dvaja bratia, Dan a Frank Carneyovci, založili jeden z najpopulárnejších reťazcov pizzerií na svete.

Prvá vec, ktorú si možno všimneš pri pohľade na pôvodnú budovu Pizza Hut, je, že sa vôbec nepodobá na dnes už klasickú červenú strechu v štýle pavilónu tohto reťazca. Je to preto, že táto budova vznikla ešte pred debutom ikonickej architektúry Pizza Hut v 60. rokoch 20. storočia. V roku 1958 mali bratia Carneyovci, vtedy študenti Wichitskej štátnej univerzity, skromný cieľ – otvoriť si malú pizzeriu na rohu ulíc Bluff a Kellogg vo Wichite. S pomocou spolužiakov a rodiny bola pizzeria úspešná, čo viedlo Carneyovcov k otvoreniu ďalšej pobočky v meste Topeka. Čoskoro nasledovali ďalšie. Dnes si Pizza Hut môžeš vychutnať vo viac ako 100 krajinách sveta.

Pizza Hut

Pôvodná budova na ulici Bluff a Kellogg už nestojí. V 80. rokoch 20. storočia bola premiestnená do areálu Wichitskej štátnej univerzity a v roku 2017 bola premiestnená ešte na iné miesto v areáli. Hoci v pôvodnej budove sa už pizza nepodáva, slúži ako múzeum na spoznávanie histórie spoločnosti Pizza Hut.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km