Skip to content

Posledné kníhkupectvo

Toto ikonické losangeleské kníhkupectvo sídli v opustenej banke - čo je zároveň symbolické a elegantné.

Približná doba čítania: 2 minúty

Nejeden knihomoľ by si prial, aby jeho cenný majetok bol uložený v bankovom trezore a nie v polici s knihami, ale len málokto sa dočká svojho sna v skutočnosti. Vstúpte do Posledného kníhkupectva, kultového losangeleského kníhkupectva s nie príliš symbolickým názvom, ktoré sídli vo veľkolepom átriu niekdajšej banky.

Z pôvodnej banky zostali mramorové stĺpy a vysoký strop, ale namiesto mecenášov a chránených stohov peňazí sú na stenách police s knihami a množstvo umeleckých kníh.

Nechceme tým naznačiť, že všetko je úplne nové a nablýskané. Kníhkupectvo sa v skutočnosti špecializuje na použité knihy za rozumné ceny a je hrdé na to, že ponúka aj kvalitný výber zachovalých historických kníh. Každý, kto niekedy miloval historické knihy, presne vie, čo to znamená zatuchnutá, dekadentná vôňa, ktorá sa vznáša vo vzduchu na tomto zdanlivo posvätnom mieste.

Takmer akoby chceli poukázať na krásu v neporiadku, police s knihami sú rozmiestnené na všetky strany po celom priestore tohto obchodu a z prebytočných alebo poškodených výtlačkov boli na mieru zhotovené sochy. Sú tu dokonca skryté zákutia, ako napríklad samotný starý bankový trezor, kde sú knihy rafinovane vystavené.

Je tu sekcia pevných kníh usporiadaných podľa farieb. Väčšina beletrie je zámerne neusporiadaná, aby inšpirovala nakupujúcich k hľadaniu pokladov. Skrátka, každý centimeter tohto miesta je navrhnutý tak, aby si ho knihomoli zamilovali, a to sa mu darí.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -7:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.089 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km