Skip to content

Múzeum smrti

Pre slabé žalúdky nie je toto múzeum určené, ale zaujímave je o to viac

Približná doba čítania: 2 minúty

Návšteva expozície Museum of Death začína testom. Na stene pri pokladni visí fotka, na ktorej je zachytenej kus cesty posiata časťami ľudského tela po autonehode. Pokiaľ sa vám z obrázku robí nevoľno, táto výstava nebude nič pre teba.

Múzeum založené v roku 1995 je šokujúcim grafickým dokladom toho, akými mnohými spôsobmi môže človek prísť o život. V rámci 45 minútovej prehliadky sa dozvieš všetko o odsúdení k smrti, sebevražedných kultoch, dopravných nehodách a sériových vrahoch. Vystavené vaky na mŕtvoly, rakvy a pitevné nástroje ti pripomenú, aký je život pominuteľný.

Medzi najpôsobivejšie exponáty patrí hala Nebeskej brány, čo je napodobenina scény, ktorá sa vyšetrovateľom naskytla v marci 1997 pri vstupe do jedného domu v San Diegu, kde 39 členov kultu spáchalo hromadnú samovraždu. Každá z obetí prehltla smrteľnú dávku fenobarbitalu a v nachovom plášti a úplne nových botaskách Nike zomrela uložená na posteli v presvedčení, že ich duše budú prenesené na mimozemskú loď. V múzeu sú na posteliach, ktoré tu boli z domy prenesené, uložené figuríny. Na sobe majú plášte a topánky, v ktorých boli mŕtvi skutočne nájdení.

Slávne prípady ako Čierna Dahlia, Charles Manson či John Wayne Gacy priťahujú pozornosť návštevníkov, menej známe sú však často zaujímavejšie. Na jednej stene visí séria fotiek, na ktorých sa mladý pár veselo usmieva a v rukách drží časti tela muža, ktorého práve zavraždili. Pár bol odsúdený potom, čo si nechal fotografie vyvolať (v tej dobe ešte digitálne fotoaparáty neexistovali).

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -7:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1