Skip to content

Potopený kostol v Potosí

Ako voda ustupuje a vynoruje sa potopený kostol, domáci vedia, že asi bude zle a nastáva doba sucha. Preto sa idú okamžite modliť za dážď. A to im utopí aj ich kostol ;)

Približná doba čítania: 2 minúty

V roku 1985 obdržali obyvatelia dediny Potosí nemilú správu: Vláda sa rozhodla ich osadu zatopiť a na jej mieste vytvoriť priehradu Uribante Caparo. Obyvatelia boli okamžite evakuovaný a presídlení do okolitých miest. Priehrada bola postavená a dedina zatopená, nezmizla však pod vodou celá. Pri odlive z vody vykukuje vrchol 25 metrovej veže kostola, ktorá pripomína existenciu zaplavenej dediny.

Potosí, Venezuela

V roku 2010 spôsobil meteorologický jav El Niño v celej Venezuele veľké sucho a hladina priehrady nakoniec klesla natoľko, že po prvý krát od zaplavenia vystúpil z vody celý kostol.

Potosí, Venezuela

Miesto začal lákať návštevníkov, a pretože sa množstvo vody v zemi blížilo kriticky nízkej hranici, ľudia sa u kaplnky zišli a na mimoriadnej omši sa modlili za dážď. Ich prianie bolo vypočuté, mraky zahalili oblohu a kostol dediny Potosí opäť pohltila hladina.

Vež kostola je viditeľná v závislosti na množstve vody v priehrade.

Venezuela ponúka ďalšie miesta

Venezuela - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Venezuela
Hlavné mesto: Caracas
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 30. marec 1845
Rozloha: 916445 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: venezuelský bolívar
Kód meny: VES
Kurz (za 1 € dostaneš): 38.704 VES
Medzinárodný kód krajiny: VE
Internetová doména: .ve
Predvoľba telefónneho čísla: +58

Blízke miesta do +/- 300km