Skip to content

Pražiareň Hue Cafe

Objednajte si kávu so slanou šľahačkou alebo zmiešanú s kokosom a ľadom.

Približná doba čítania: 2 minúty

Vietnam je druhým najväčším producentom kávy na svete a väčšina tejto kávy pochádza zo stredného regiónu krajiny. Káva je produktom francúzskeho kolonializmu a Vietnamci ju konzumujú vo veľkom množstve, pričom sa schádzajú v desiatkach kaviarní na každom rohu mesta, aby načerpali novú energiu, nadviazali nové kontakty a oddýchli si od horúčav. Súčasťou vietnamskej kultúry je venovať čas káve, ktorá sa varí prostredníctvom jednorazového, pomaly kvapkajúceho kovového filtra nazývaného phin.

Hue Cafe Roastery

Malá pražiareň s dvoma pobočkami v Saigone (jedna v okrese 1 a druhá v okrese 2), Hue Cafe ponúka všetky klasické štýly vietnamskej kávy: čiernu, s kondenzovaným mliekom, miešanú s kokosom a ľadom. Vyniká však slaná káva, špecialita z rovnomenného mesta Hue, bývalého cisárskeho hlavného mesta v strednom Vietname. Nápoj zahŕňa vyšľahanie smotany do slanej peny, ktorá zvýrazní prirodzenú sladkosť kávy.

Hue Cafe Roastery

Jednoduché potešenie a uvoľnenie je podstatou kaviarne Hue, ktorej najlepšia poloha je na tienistom, stromami lemovanom páse Xuân Thủy v expatriantskej štvrti District 2. Objednajte si kávu a vychutnajte si ju vonku, kde sa všetci štamgasti zhromažďujú na plastových stoličkách a pozorujú prechádzajúce bicykle.

Hue Cafe Roastery

Vietnam ponúka ďalšie miesta

Vietnam - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Việt Nam
Hlavné mesto: Hanoj
Úradné jazyky: vietnamčina
Štátne zriadenie: unitárny jednostranný štát
Dátum vzniku: 2. júla 1976
Rozloha: 331230 km²
Časové pásmo: UTC +7:00
Mena: vietnamský dong
Kód meny: VND
Kurz (za 1 € dostaneš): 27165.032 VND
Medzinárodný kód krajiny: VN
Internetová doména: .vn
Predvoľba telefónneho čísla: +84

Blízke miesta do +/- 300km