Radium Onsen

V týchto kúpeľoch sa môžete ponoriť do rádioaktívnej vody.

Približná doba čítania: [cas_citania]

Radiácia je všeobecne považovaná za nebezpečnú a jej pôsobenie by sa malo minimalizovať. Ale nie vždy to tak bolo. V minulosti sa rádium považovalo za zdraviu prospešnú vec a používalo sa v mnohých výrobkoch. Niektoré z týchto produktov sa zachovali dodnes, napríklad japonský rádiový onsen, kde sa kúpanie v rádiovej vode považuje za zdravé.

Rádioaktívne kúpele

Radium onsen je jedným z najstarších kúpeľov v Osake, ktorý pochádza z roku 1952. Okrem tradičného horúceho kúpeľa majú aj uhličitý kúpeľ, studený kúpeľ, elektrický kúpeľ, kde sú kúpajúci vystavení šokom s nízkou intenzitou prúdu. Neslávne známy kúpeľ s rádiom sa nachádza vonku. Rádiová ruda do kúpeľa pochádza z dnes už zatvorenej bane v Ningyotoge. Našťastie dávka nie je silná. (V nadväznosti na to, ako dlho sa zdržíte vo vode, možno budete viac ožiarení pri lete).

Rádioaktívne kúpele

Voda vraj lieči všetky druhy bolestí a chorôb a z tohto dôvodu je obľúbená u starších ľudí. V onsene sa dokonca odporúča piť ju pre pridanú liečivú hodnotu, čo je z hľadiska vystavenia žiareniu oveľa nebezpečnejšie. Napriek tomu sa onsenu nepripisuje žiadne úmrtie.

Rádioaktívne kúpele

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: [actual_time]
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): [prepocet_kurzu mena=”JPY”] JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81

Blízke miesta do +/- 300km