Skip to content

Kimono les

Umelecká inštalácia LED pozostáva zo 600 tyčí zabalených do kimonovej látky.

Približná doba čítania: 2 minúty

Ak sa ocitnete na stanici Arashiyama, ktorá je obľúbená pre svoju blízkosť k známemu bambusovému lesu Sagano, je celkom nemožné prehliadnuť nádhernú umeleckú inštaláciu s príznačným názvom Kimono les.

Kimono forest

Kimonový les pozostáva zo 600 stĺpov oblepených akrylovou látkou kimona a začína sa pozdĺž nástupíšť stanice a pokračuje smerom von, pričom vytvára fotogenickú trasu, ktorá vedie k chrámu Tenryū-ji. Tkaniny boli farbené tradičnou metódou Kyo-Yūzen, ktorá je unikátna pre Kjóto, v dielni spoločnosti Kameda-Tomi, výrobcu kimon založeného v roku 1919 a známeho vďaka svojim košeľiam Kyo-Yūzen v havajskom štýle.

Kimono Forest, ktoré vybral svetoznámy interiérový dizajnér Yasumichi Morita, sa môže pochváliť celkom 32 rôznymi vzormi, od kvetov cez lietajúce žeriavy až po geometrické obrazce. Hoci je žiarivý, predovšetkým v rôznych odtieňoch červenej a ružovej a fialovej, nikdy nie je krikľavý a po celý čas si zachováva svoj osobitý šarm.

Kimono forest

Umelecká inštalácia je skvelou príležitosťou na fotografovanie počas dňa, ale ešte čarovnejšou sa stáva po západe slnka, keď sú stĺpy hrejivo osvetlené LED diódami. A najlepšie na nej môže byť to, že je voľne prístupná – aj keď tam nenastúpite ani nevystúpite z vlaku.

Od svojej rozsiahlej rekonštrukcie v roku 2013 sa stanica Arashiyama zbavila závor na lístky, takže do nej môže ktokoľvek kedykoľvek vstúpiť, či už na nákupy, alebo sa pokochať nádherným lesom kimon.

Kimono forest

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 168.541 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81