Skip to content

Schránky s vitrínami na cintoríne Almudena

Na výstavbu časti tohto cintorína z 19. storočia bol použitý materiál z kláštora zničeného delostreleckou paľbou.

Približná doba čítania: 2 minúty

Cintorín Almudena je najstarším cintorínom v Cuscu a v priebehu rokov sa rozrástol až na sedem hektárov. V súčasnosti je tu pochovaných viac ako 23 000 ľudí, väčšina z nich je pochovaná v na seba poukladaných kryptách s vitrínami, ktoré vytvorili rodiny zosnulých. Rodiny platia ročné poplatky za prenájom, aby si mohli ponechať telá uložené v hrobke. Každá schránka je jedinečne vyzdobená a za sklom sú v nej vystavené hračky, kvety, fotografie, spomienky a figúrky. Rodiny platia miestnym školákom za čistenie kovových povrchov hrobiek citrónovou kôrou a zametanie povrchov.

Almudena sa nachádza vedľa kostola a kláštora Betlehemcov (predtým nemocnica Betlehemcov). Bola postavená v roku 1850 na príkaz blahoslaveného Miguela Medinu vzhľadom na nevyhovujúce podmienky, v ktorých sa v tom čase pochovávali zosnulí. Na fasádu boli použité zvyšky chrámu San Agustín, ktorý v rokoch nezávislosti od Španielska zničil delovou paľbou Agustín Gamarra. Hovorí sa, že múr sa v tých vojnových časoch používal na popravy. Výstavba súčasného cintorína Almudena zmenila využitie námestia aj chrámu a stala sa hlavným bodom mesta, kde sa vykonávajú pohrebné obrady. Vo východnom krídle cintorína sa nachádzajú najstaršie mauzóleá, ktoré pochádzajú z roku 1857.

Charakteristickým znakom tohto cintorína, ktorý ho odlišuje od zvyšku Peru, je použitie zlatého a strieborného kovu na náhrobkoch, na rozdiel od sadry alebo mramoru, ktoré sú bežné vo zvyšku krajiny. Náhrobné kamene si rodina môže vyzdobiť rôznymi miniatúrami, ktoré prezentujú jedinečnosť každej rodiny, ktorá je tu pochovaná.

Cintorín Almudena, Peru

Peru ponúka ďalšie miesta

Schránky s vitrínami na cintoríne Almudena

Peru - Krátke info

Miestny názov: Peru
Hlavné mesto: Lima
Úradné jazyky: španielčina, kečuánčina, ajmarčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 28. júl 1821
Rozloha: 1285216 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: sol
Kód meny: PEN
Kurz (za 1 € dostaneš): 3.974 PEN
Medzinárodný kód krajiny: PER
Internetová doména: .pe
Predvoľba telefónneho čísla: +51

Blízke miesta do +/- 300km