Skip to content

Museo Ritos Andinos (Múzeum andských obradov)

V tomto malom múzeu sa nachádza nezvyčajne tvarovaná lebka, ktorú niektorí považujú za dôkaz mimozemšťanov. 

Približná doba čítania: 3 minúty

V 20. rokoch 20. storočia objavil peruánsky archeológ Julio Tello pri práci v Paracase pozostatky stoviek lebiek so zvláštnym znakom: boli oveľa predĺžené ako typická ľudská lebka, takmer kužeľovitého tvaru. Tieto nezvyčajné lebky boli predmetom mnohých štúdií a špekulácií – niektorí sa dokonca domnievajú, že sú dôkazom mimozemských návštevníkov.

Renato Davila Riquelme zasvätil svoju kariéru objavovaniu fyzických dôkazov o mimozemskom živote na Zemi, vrátane známok mimozemskej technológie a biologických dôkazov o Wayquiovcoch, v popkultúre inak známych ako “šediváci”. (Šedí sú tradičným obrazom mimozemšťanov, ktorých si predstavujeme: spomeňte si na Roswell, slávny prípad Betty a Barneyho Hillovcov a komediálne zobrazenia mimozemšťanov v televízii). Riquelme zhromaždil príbehy o “technologických skokoch” na miestach v Južnej Amerike, ktoré pripisuje zásahu mimozemšťanov. Zbiera aj umelecké diela, ktoré podľa neho predstavujú kontakty mimozemšťanov s ľudstvom.

Museo Ritos Andinos

V provincii Quispicanchi, východne od Cusca, Riquelme lokalizoval 10 hrobových miest na posvätnej hore Wiracochan Apu, kde našiel niekoľko kompletných kostier s predĺženými lebkami. Miestna legenda hovorí, že táto oblasť je miestom stretnutia medzi nebeskými bohmi a ľuďmi. Pre Riquelmeho to bol dôkaz prítomnosti mimozemšťanov.

Antropológovia, ktorí študujú tento región a jeho históriu, by s tým nesúhlasili. Podlhovasté lebky nájdené v Paracase a inde v Peru sú ľudské pozostatky, ktoré nadobudli svoj atypický tvar zámernou deformáciou lebky. Collagua boli etnickou skupinou, ktorá žila v údolí Colca na juhu Peru dlho pred príchodom Inkov do tejto oblasti. Štúdie ukázali, že tvarovanie hlavy bolo u Collagua bežné, najmä u jej významnejších členov.

Museo Ritos Andinos

Riquelme sa chcel podeliť o svoje teórie s verejnosťou a zriadil výstavu v Múzeu andských obradov (Museo Ritos Andinos) v meste Andahuaylillas juhovýchodne od Cusca. Toto malé múzeum sa nachádza v koloniálnej vile pri námestí. Riquelme zhromaždil niekoľko exponátov, artefaktov a “kostier mimozemšťanov” v polohách, v akých boli objavené. Bez ohľadu na to, čo si myslíte o teórii o návšteve mimozemšťanov na Zemi, pohľad na tieto nezvyčajné lebky je fascinujúcim náhľadom do histórie.

Peru ponúka ďalšie miesta

Peru - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Peru
Hlavné mesto: Lima
Úradné jazyky: španielčina, kečuánčina, ajmarčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 28. júl 1821
Rozloha: 1285216 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: sol
Kód meny: PEN
Kurz (za 1 € dostaneš): 4.092 PEN
Medzinárodný kód krajiny: PER
Internetová doména: .pe
Predvoľba telefónneho čísla: +51

Blízke miesta do +/- 300km