Skip to content

Zemiakový park

Zemiaky poznáme tak maximálne rozdelené na varné typy. V skutočnosti ich existuje neskutočné množstvo. Viac ako 1000 druhov zemiakov si môžeš pozrieť v tomto parku.

Približná doba čítania: 2 minúty

Zemiak je jednou z najviac konzumovanej plodiny na planéte. Parque de la Papa je tu na oslavu a podporu výživných zemiakov. Komunitný ekologický park na vysočine v posvätnom údolí Cusca sa skladá z niekoľkých domorodých kečuánskych poľnohospodárskych komunít. V mene zachovania poľnohospodárskej biodiverzity a pôvodnej kultúry, začal kolektív ponúkať denné prehliadky, kuchárske workshopy a výlet po 6 000 hektároch udržateľných fariem, na ktorých sa darí 1 300 rôznym odrodám zemiakov.

Zemiakový park

Návštevníci spoznávajú každodenný život týchto andských skupín, sledujú výrobu liečivých čajov a kozmetiky z miestnej vegetácie, prezrú si tradične tkané textílie a ochutnajú kečuánsku kuchyňu.

Aj keď sa kladie dôraz na tradíciu, kolektív nie je uviaznutý v minulosti. Zmena podnebia núti poľnohospodárov, aby každý deň skúšali nové techniky, ako je ošetrenie vápnikom a výsadba vo vyšších nadmorských výškach. S ohľadom na budúcnosť začala skupina v roku 2015 spolupracovať s nórskym Svalbard Global Seed Vault, aby zaistila zachovanie andských odrôd pre ďalšie generácie.

Peru ponúka ďalšie miesta

Zemiakový park

Peru - Krátke info

Miestny názov: Peru
Hlavné mesto: Lima
Úradné jazyky: španielčina, kečuánčina, ajmarčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 28. júl 1821
Rozloha: 1285216 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: sol
Kód meny: PEN
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR PEN
Medzinárodný kód krajiny: PER
Internetová doména: .pe
Predvoľba telefónneho čísla: +51

Blízke miesta do +/- 300km