Skip to content

Skala Drangurinn

Islandský folklór tvrdí, že tento obrovský balvan bol vytrhnutý z hôr a umiestnený na súčasné miesto, kde sa stal domovom elfov.

Približná doba čítania: 2 minúty

Skala Drangurinn, Záhadný obrovský balvan, sa nachádza pod pohorím Eyjafjöll na juhu Islandu. Podľa islandského folklóru sa tam však nedostal prirodzenou cestou. Hovorí sa, že ho z hory Hrútafell strhol pololegendárny zbojník a zhodil ho tam.

Mýty okolo skaly Drangurinn sa však nekončia jej zvláštnym umiestnením na súčasné miesto. V jaskyniach pod skalou, v ktorých si ľudskí farmári uchovávali kravy a seno, vraj žili elfovia.

Podľa povestí sa elfovia starali o kravy, ktoré rodili cez noc, a nemali radi ľudskú prítomnosť. Farmári, ktorí nechali svoje kravy odrodiť, sa ráno vrátili a našli matku a teľa v bezpečí. Tým, ktorí proces prerušili, mohli teľatá pochovať, a farmárom, ktorí neodišli, sa stalo niečo, čo ich donútilo odísť, alebo ich donútili zaspať.

Drangurinn í Drangshlíð 2

Jeden muž, poľnohospodársky nádenník, vraj elfov celkom dobre spoznal a uviedol, že boli veľmi podobní ľuďom a rovnako krásni. Keď po skončení svojich pracovných povinností zmizol, verilo sa, že sa oženil s elfkou.

Island ponúka ďalšie miesta

Island - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Ísland
Hlavné mesto: Reykjavík
Úradné jazyky: islandčina
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Dátum vzniku: 17. jún 1944
Rozloha: 102775 km²
Časové pásmo: UTC +0:00
Mena: islandská koruna
Kód meny: ISK
Kurz (za 1 € dostaneš): 149.508 ISK
Medzinárodný kód krajiny: IS
Internetová doména: .is
Predvoľba telefónneho čísla: +354

Blízke miesta do +/- 300km