Skip to content

Telegrafná stanica Hamelin Pool

Toto vzdialené historické múzeum rozpráva o prvých telekomunikačných systémoch v Austrálii v 19. storočí.

Približná doba čítania: 2 minúty

Telegrafná stanica Hamelin Pool je fascinujúce múzeum, ktoré umožňuje nahliadnuť do neľahkých telekomunikačných snáh v tejto odľahlej časti Austrálie od roku 1800. Stanica postavená v roku 1884 sa pôvodne nazývala Flint Cliff Telegraph Station a bola dôležitým článkom telegrafnej linky spájajúcej Západnú Austráliu medzi mestami Perth a Roeburne. Tento systém zohrával dôležitú úlohu v národnom komunikačnom systéme až do konca 50. rokov 20. storočia, keď po zavedení verejného telex systému prestal byť potrebný.

Telegrafná stanica, Austrália

Stanica bola dôležitým dopravným miestom, ktoré fungovalo ako prístavisko nákladných lodí dávno predtým, ako boli v oblasti vybudované cesty. Vlna sa z blízkych fariem a staníc prevážala ťavami a potom sa nakladala na lode a posielala do Perthu. V múzeu sa nachádza množstvo historických pamiatok, fotografií a informačných tabúľ, ktoré rozprávajú o rozvoji tejto oblasti od 19. storočia až po súčasnosť.

V múzeu sa návštevníci dozvedia aj o neďalekých stromatolitoch v Hamelin Pool, ktoré sú údajne jednou z najstarších foriem života na Zemi. V múzeu sa nachádza malá časť, v ktorej je živý stromatolit.

Austrália ponúka ďalšie miesta

Austrália - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Australia
Hlavné mesto: Canberra
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 26. január 1788
Rozloha: 7692024 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: austrálsky dolár (= 100 centov)
Kód meny: AUD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.611 AUD
Medzinárodný kód krajiny: AUS/AU
Internetová doména: .au
Predvoľba telefónneho čísla: +61

Blízke miesta do +/- 300km