Skip to content

Kaviareň Yeonnam-Dong 223-14

Vstúpte do kresleného komiksu v tejto soulskej kaviarni, ktorá sa snaží navodiť dojem dvojrozmernej scény.

Približná doba čítania: 2 minúty

Upozornenie pre tých, ktorí trpia závratmi: Toto nemusí byť kaviareň pre vás. Nie preto, že sa nachádza na útese. Namiesto toho sa vám v soulskej kaviarni Yeonnam-Dong 223-14, pomenovanej podľa čísla ulice a familiárne nazývanej “Nakreslená kaviareň”, môže zatočiť hlava s podivným pocitom, že si práve vstúpil do kresleného filmu.

Malá kaviareň, vyvedená v bielej farbe, obkresľuje všetko s čiernym pigmentom pripomínajúcim ceruzku, od stoličiek a stolov až po “košele” na šnúre na bielizeň vonku, vyvoláva v návštevníkoch jasný dojem, že sa ocitli v komikse. Pastelové pečivo a spenené mlieko na “plochých” pohároch dodávajú tomuto priestoru z ceruzky a papiera farebný nádych.

Kaviareň Yeonnam-Dong 223-14

Majiteľ kaviarne a jediný vlastník J. S. Lee sa inšpiroval popkultúrou – konkrétne kórejským komiksom a Instagramom. Ide o W, webový kreslený fantazy seriál o mužovi, ktorý sa ocitol medzi skutočným životom. Hoci tento seriál trval len 16 epizód, zdá sa, že Leeho kaviareň, hoci je ešte mladá, má svoju silu. Čiastočne za to môže jeho ďalšia online múza: Kaviareň bola navrhnutá tak, aby sa dala čo najlepšie zachytiť na instagram.

Kaviareň Yeonnam-Dong 223-14

Miestni obyvatelia aj cestovatelia stoja v rade na návštevu malého priestoru, ktorý sa nachádza v soulskej štvrti Yeonnam-dong, aby si urobili jednu alebo desať fotiek a dali si zvodne dvojrozmernú kávu, zákusky a bohaté smoothies zdobené čokoládovými drobnými mincami.

Kórejská republika ponúka ďalšie miesta

Kórejská republika - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Hanguk
Hlavné mesto: Soul
Úradné jazyky: kórejčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 15. august 1948
Rozloha: 100210 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: kórejský won
Kód meny: KRW
Kurz (za 1 € dostaneš): 1466.247 KRW
Medzinárodný kód krajiny: KOR/KR
Internetová doména: .kr
Predvoľba telefónneho čísla: +82

Blízke miesta do +/- 300km