Skip to content

Botanická záhrada Cosmovitral

Vitrážové okná zalievajú túto botanickú záhradu kozmickým svetlom.

Približná doba čítania: 2 minúty

Botanická záhrada Cosmovitral, ktorá sa nachádza na bývalom trhovisku v mexickom meste Toluca, je plná vitráží, o ktorých niektorí hovoria, že v porovnaní s nimi krása flóry v nej zaniká.

Botanická záhrada

Po zatvorení tržnice v 70. rokoch 20. storočia bol Cosmovitral v roku 1980 prestavaný na botanickú záhradu a vybavený množstvom kolosálnych umeleckých diel z farebného skla. V samotnej botanickej záhrade rastie viac ako 500 druhov rastlín pochádzajúcich prevažne z Mexika a v areáli je roztrúsených niekoľko fontán a mostíkov.

Botanická záhrada

Toto organické prostredie je síce úchvatné, ale zatieňuje ho obrovská vitrážová maľba obklopujúca skleník veľkosti futbalového ihriska. Okná pozostávajú z viac ako 71 jednotlivých diel a zobrazujú niekoľko tém týkajúcich sa človeka a jeho chápania vesmíru. Ústredným prvkom zbierky je obrovská centrálna sklenená stena známa ako Slnečný muž. Keď cez okná presvitá slnko, budova je zaliata sýtočervenou a teplou modrou farbou, vďaka čomu pôsobí táto umelecká záhrada organicky a zároveň kozmicky.

Botanická záhrada

Mexiko ponúka ďalšie miesta

Mexiko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: México
Hlavné mesto: Mexico City
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 27. september 1821
Rozloha: 1972550 km²
Časové pásmo: UTC -6:00
Mena: peso
Kód meny: MXN
Kurz (za 1 € dostaneš): 19.767 MXN
Medzinárodný kód krajiny: MX/MEX
Internetová doména: .mx
Predvoľba telefónneho čísla: +52

Blízke miesta do +/- 300km