Skip to content

Classic Remise

Staré depo električiek sa zmenilo na raj veteránov.

Približná doba čítania: 2 minúty

Staré depo električiek v Berlíne, štvrť Moabit bolo premenené na raj starých automobilov. Milovníci, zberatelia a odborníci tu zdieľajú svoju vášeň pre klasické automobily v dielňach a garážach v celej tejto historickej budove.

Classic Remise nie je múzeum, ale miesto, kde zberatelia a majitelia historických automobilov garážujú svoje poklady a občas ich vyzdvihnú prevetrať. Títo nadšenci zdieľajú svoje záujmy s návštevníkmi, keď prechádzajú chodbami a halami.

Budova bola postavená v rokoch 1899 – 1901 a do roku 1964 bola najväčším depom električiek v Európe. Po postavení Berlínskeho múru sa električky v západnom Berlíne už nepoužívali a depo bolo opustené.

Investori videli v budove potenciál a kúpili priestory na renováciu v roku 2002. Classic Remise bol otvorený v rekonštruovanej budove v roku 2003 a je dodnes pamiatkou.

Classic Remise

V blízkosti reštaurácie Classic Remise nájdeš kaviareň Cafe Trofeo, ktorá podáva neskoré raňajky, kávu, pivo a jedlo. Vo večerných hodinách ponúka Parc Fermé exkluzívne jedlo a vína. Na mieste sa konajú aj väčšie kultúrne a firemné akcie.

Vstup je zadarmo. Otvorené je pondelok – sobota od 08:00 do 20:00 a v nedeľu od 10:00 do 20:00.

Nemecko ponúka ďalšie miesta

Nemecko - Krátke info

Nemecko, vlajka

Miestny názov: Deutschland
Hlavné mesto: Berlín
Úradné jazyky: nemčina
Štátne zriadenie: parlamentná spolková republika
Dátum vzniku: 3. októbra 1990
Rozloha: 357385 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: DEU/DE
Internetová doména: .de
Predvoľba telefónneho čísla: +49

Blízke miesta do +/- 300km