Skip to content

Chata Montaña Mágica

Do tohto zvláštneho čílskeho hotela s vodopádom sa vstupuje cez lanový most.

Približná doba čítania: 2 minúty

Chata Montaña Mágica, ktorá sa nachádza v hustej džungli čilskej prírodnej rezervácie Huilo (kde sa nachádzajú vodopády Huilo-Huilo, Pudu, najmenší druh jeleňa na svete a najdlhší systém zip line v Južnej Amerike), je fantastický vodopád/hotel/vulkán, ktorý vyzerá, akoby ho postavili ambiciózni hobiti.

Tento nadpozemský hotel vyzerá, akoby bol vytesaný do prírodného kamenného ihlana, ale Montaña Mágica Lodge bol v skutočnosti vytvorený človekom. Pomocou dreva a kameňa z miestnych zdrojov postavili jeho tvorcovia vysoký kužeľ. Voda sa z vrcholu valí dolu po stranách medzi oknami pre hostí a tečie pod bohatými vrstvami džungľového lístia rastúceho na vonkajšej strane.

Vo vnútri je každý z útulných apartmánov pomenovaný podľa miestneho druhu vtáka a všetky sú vybavené moderným vybavením, ktoré môže konkurovať aj luxusnejším hotelom v menej vzdialených častiach krajiny. A ak by vás samotná zvláštnosť a krása hotela nedokázali zaujať, ponúka množstvo ďalších atrakcií. Medzi ponukou sú vírivky “vyrobené z obrovských kmeňov stromov, vydlabané a potom naplnené horúcou vodou umiestnené na terase s výhľadom na les”. V samotnom lese je vybudované aj minigolfové ihrisko, ktoré využíva prírodu ako prekážky, a k dispozícii sú aj rôzne outdoorové aktivity, ako napríklad jazda na koni, rafting a pešia turistika.

Chata Montaña Mágica

Samozrejme, dostať sa na takéto čarovné miesto si vyžaduje trochu úsilia. Cesta do Montaña Mágica Lodge trvá z najbližšieho letiska najmenej dve hodiny. Je to malá cena za zážitok z miesta, ktoré vyzerá, akoby patrilo do Stredozeme.

Čile ponúka ďalšie miesta

Čile - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Chile
Hlavné mesto: Santiago
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 12. február 1810
Rozloha: 756096 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: čilské peso
Kód meny: CLP
Kurz (za 1 € dostaneš): 966.872 CLP
Medzinárodný kód krajiny: CHL
Internetová doména: .cl
Predvoľba telefónneho čísla: +56

Blízke miesta do +/- 300km